خودروسوار و 3 # تفاوت عمده در حمل با یدک کش!

حمل خودروی با یدک کش| خودروسوار

حمل خودرو با یدک کش| خودروسوار | خودروبر


خودروسوار یا خودروبر نوع جدیدی از تجهیزات حمل خودرو محسوب می‌شود که دارای امکانات و ایمنی بیشتری نسبت به انواع قدیمی خود می‌باشد. قابل توجه است که خودروبرها سرعت بیشتری نسبت به روش‌های دیگر در عرصه‌ی حمل خودرو دارند. خودروبر به گونه ای طراحی شده است که موانع جاده کمترین آسیب را به خودروی شما وارد کند. درهنگام جابجایی حرکت خودرو در کمترین حالت ممکن باشد. کفی خودروبر با توجه به مدل ها و اندازه های مختلف اتومبیل ها، در ابعاد مختلف ساخته شده است. این کفی ها کاملا عاج کاری شده اند تا نیروی  تا اصطکاک بین لاستیک و سطح کفی به حداکثر برسد. خودروسوار توانایی جابجایی یک یا چند خودرو را همزمان دارد.

 

فهرست مطالبی که در این مقاله به آن پرداخته شده است

مزایای استفاده از خودرو سوار نسبت به یدک کش شما چه مواردی است؟

اهمیت وجود چرخگیر و ثابت نگه داشتن چرخ درحمل خودرو

اهمیت قابل تنظیم بودن زاویه کفی و جک های مورد استفاده در خودرو سوار

دلیل استفاده از مشاوره قبل از ثبت درخواست خودرو سوار

در چه مواقعی از خدمات خودروبر میتوان استفاده نمود؟

نکات حائز اهمیت در موقع استفاده از خودرو سوار چیست ؟

نحوه محاسبه قیمت خودرو سوار و جرثقیل خودروبر و هزینه خودروبر

ویژگی های یک شرکت خودروبر شامل چه مواردی است؟

نتیجه گیری درباره خودرو سوار و انتخاب آن برای حمل ونقل

فهرست تصاویر

خودرو سوار 1حمل خودروی تصادفی

خودرو سوار 2 حمل خودروی لوکس

خودرو سوار 3حمل خودروی بدون پلاک

 

مزایای استفاده از خودروسوار نسبت به یدک کش شما چه مواردی است؟

یک راننده مجرب اغلب با ماشین خود در تماس است. وقتی چیزی مانند پنچری یا خرابی ماشین اتفاق می افتد، راننده نمی تواند به راه خود ادامه دهد. پس راننده مجبور است ماشین را به نزدیک ترین تعمیرگاه یا خانه ببرد. در این شرایط نیاز به حمل خودرو و استفاده از خودروبر احساس می‌شود. مهم است که خودرو به چه صورتی حمل شود و بین یدک کش و خودروبر تفاوت وجود دارد. در خودروسوار، ماشین کاملا روی خودروبر قرار گرفته و بدون حرکت حمل به مقصد مورد نظر حمل می‌شود. در صورتی که در یدک کش، خودرو توسط سیم بوکسل به انتهای یدک کش متصل شده و تا مقصد توسط یدک کش کشیده می‌شود.

عنوان خودروسوار
نویسنده آرزو هوایی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1635 کلمه
زمان مطالعه 16 دقیقه

اهمیت وجود چرخگیر و ثابت نگه داشتن چرخ درحمل خودرو

یکی از دیگر مزایای خودروسوار وجود تجهیزات و امکانات بیشتر با رعایت اصول ایمنی است. در خودرو سوار تجهیزانی مانند چرخ گیر برای مهار چرخ‌های خودرو و ثابت نگهداشتن خودرو وجود دارد. وجود چرخگیر از آسیب دیدن جلوبندی خودرو جلوگیری میکند و رادیاتور اصلا آسیب نمی‌بیند. در این شرایط ایمنی حمل خودرو را دو چندان می‌شود. برعکس در هنگام استفاده از یدک کش ممکن است جلوبندی به شدت آسیب ببیند. از دیگر مزایای استفاده از خودروبر سرعت حمل ونقل آن است. استفاده بیشتر از تنظیم تلسکوپی نسبت به یدک کش امکان انتقال سریع‌تر را نیز فراهم میکند.

اهمیت قابل تنظیم بودن زاویه کفی و جک های مورد استفاده در خودروسوار

زاویه کفی خودروبر با توجه به نیاز راننده و مدل خودرو قابل تغییر و تنظیم است. این زاویه مهم است تا خودرو بدون هیچ مشکلی در بهترین حالت قرار گیرد. قرار گرفتن در بهترین حالت کمک میکند که خودرو بدون هیچ آسیبی  کاملا سالم و ایمن به مقصد برسد. در خودروبر برای تنظیم کفی از جک های پنوماتیکی و هیدورلیکی استفاده میشود. جک یا سیلندر پنوماتیک گروهی از محرک‌های پنوماتیکی هستند، آنها با هوای فشرده کار می‌کنند. این جک ها برای جابجایی و انتقال خطی استفاده می شوند. در ادامه خودرو سوار 1 را مشاهده مینمایید.

در حال حاضر انواع مختلفی از کفی های مکانیزه خودرو استفاده می شود. کفی مکانیزه با کفی‌های معمولی خودرو که هنگام جابجایی خودروی آسیب دیده در گوشه شهر می بینید متفاوت است. تفاوت این دو خودرو در این است که کفی کامیون مکانیزه با توجه به شرایط خودرو و جاده و همچنین نیاز راننده با زاویه کفی خودرو قابل تنظیم است. در مقایسه با خودروهای حمل شده و آسیب دیده، مکانیزاسیون کفی خودرو نسبت به تریلرهای معمولی، ایمن تر، با کیفیت تر، سریعتر و دارای امکانات و آپشن های بیشتری است.

حمل خودروی تصادفی | خودروسوار

خودرو سوار 1حمل خودروی تصادفی

حمل خودروی تصادفی | خودروسوار | خودروبر

دلیل استفاده از مشاوره قبل از ثبت درخواست خودروسوار

به دلیل تفاوت میان کاربرد و نوع خودروبردریافت مشاوره قبل از درخواست الزامی می‌باشد. خودروبرها از نظر کاربرد و نمای ظاهری به خودروبر تکی و خودروبر تریلر تقسیم بندی میشوند. خودروبر تکی مناسب حمل درون شهری است. در صورتی که برای حمل بیشتر از یک خودرو نیاز به تریلر خودروبر است. تریلر خودروبر مناسب حمل بین شهری است و قابلیت تردد در شهر را ندارد. دریافت مشاوره کمک میکند خودروبر متناسب با نیازتان تجهیز و ارسال شود. بنابراین نیاز است که  برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود ،حتما از خدمات مشاوره استفاده کنید.

در چه مواقعی از خدمات خودروبر میتوان استفاده نمود؟

در بسیاری از موارد پیش می آید که خودروهای لوکس به دلیل مشکلات فنی از سرویس خارج می شوند. با استفاده از خودرو سوار مکانیزه صاحبان خودروهای لوکس می توانند به طور کامل از خودروهای خود محافظت کنند. خودرو را بارگیری و برای بازرسی، عیب یابی و بازبینی به تعمیرگاه مدنظر منتقل کنند. یکی دیگر از شرایط نیاز به خودروبر، حمل خودرو بدون پلاک است. استفاده از خودروبر کمک میکند تا خودرو خود را سالم به مقصد مورد نظر برسانید. وقتی در جاده مشکلی برای خودروی شما پیش می‌آید و تیم‌های امداد قادر به تعمیر خودروی شما یا تعویض قطعه معیوب فنی نیستند، باید بتوانید از خودروسوار برای انتقال خودرو به تعمیرگاه یا مقصد استفاده کنید. خودروبر با امکانات ویژه در این حوزه می تواند خدمات بسیاری را به مردم ارائه دهد.  از آنجایی که در برخی از تصادفات خودرو به شدت آسیب می بیند، در این حالت برای حمل خودروی آسیب دیده به خودروبر حمل و نقل نیاز است. اگر شما یا اطرافیانتان این مشکل را دارید می توانید با خودروبر تماس بگیرید. راننده خودروبر می تواند در اسرع وقت خود را به محل حادثه برساند. در ادامه خودرو سوار 2 را مشاهده میکنید.

بطور کلی از خدمات خودروسوارمیتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • جابجایی خودروهای لوکس و وارداتی
  • حمل و نقل خودروهای فاقد پلاک
  • جابجایی خودروهای لوکس دچار نقص فنی
  • حمل ونقل خودروی تصادفی
  • جابجایی و حمل و نقل خودروی فرسوده
  • انتقال خودرو به تعمیرگاه
  • خودروهایی که به هر دلیل اجازه تردد ندارند
حمل خودروی لوکس | خودروسوار

حمل خودروی لوکس | خودروسوار | خودروبر

خودرو سوار 2 حمل خودروی لوکس

نکات حائز اهمیت در موقع استفاده از خودروسوار چیست ؟

نحوه نصب خودرو، بستن  و محکم کردن خودرو بروی کفی و یا نیسان بدون ایجاد کوچکترین آسیبی به خودرو وارد شود. نحوه پایین آوردن خودرو، احتیاط رانندگی و مراقبت از خودرو در حین رانندگی یکی از موارد حرفه ای است که در صورت ناآشنا بودن با راننده می تواند باعث آسیب به خودرو شود. نیاز است که رانندگان خودروبر در زمینه حمل و نقل موتوری آموزش های لازم را دیده باشند. صدور بارنامه معتبر و بیمه نامه بر اساس لیست قیمت مصوب و قیمت مناسب از دیگر نکات مهم است. همچنین تیم خودروبر باید دارای کارت سلامت راننده، کارت رانندگان حرفه ای، کارت هوشمند رانندگان دولتی باشند. پس از اتمام کار، باید از خودروبر بخواهید که رسید یا فاکتور کلیه خدمات ارائه شده به شما را تحویل دهد و دقت داشته باشید که رسیدها را تا مشخص شدن نتیجه نهایی نزد خود نگه دارید

نحوه محاسبه قیمت خودروسوار و جرثقیل خودروبر و هزینه خودروبر

هزینه بستگی به این دارد که جرثقیل چه مسافتی را تا رسیدن به مقصد طی میکند. همچنین نوع خودروبر استفاده شده برای حمل ونقل نیز مهم است. علاوه بر این شرایط آب و هوایی و شرایط جاده نیز در تعیین قیمت ها موثر است. ازدحام و ترافیک در جاده ها و پیچ و خم های آنها نیز در تعیین قیمت ها نقش دارد. در ادامه خودروسوار 3 را مشاهده میکنید.

ویژگی های یک شرکت خودروبر شامل چه مواردی است؟

اینکه شما بتوانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت کرده و درخواست خود را ثبت کنید، اهمیت زیادی دارد. همینطور پیشرفته بودن تجهیزات خودروبری، مورد بعدی است که یک شرکت خوب را از بقیه شرکت ها متمایز میکند. اینکه از تجهیزات پیشرفته حمل و نقل خودرو استفاده کند. استفاده از لانچر که بتواند از حرکت اضافی ماشین جلوگیری کند. تمامی این موارد کمک می‌کند که خودروی شما به درستی به مقصد حمل شود.

حمل خودروی بدون پلاک | خودروسوار

خودرو سوار 3حمل خودروی بدون پلاک

حمل خودروی بدون پلاک | خودروسوار | خودروبر

نتیجه گیری درباره خودروسوار و انتخاب آن برای حمل ونقل

در نمای کلی خودرو سوار نوعی خدمت جدید از جابجایی وسیله نقلیه است که می تواند یک یا چند وسیله نقلیه را به طور همزمان جابجا کند. در یک خودرو سوار به طور خودکار زاویه کف خودرو را بر اساس نیاز راننده و شرایط جاده تغییر می دهد. این کار توسط جک های هیدرولیک انجام می شود. خودروبر را می توان روشی بسیار ایمن برای کمک به رانندگان در حرکت خودروهای خود در نظر گرفت. در مورد هزینه استفاده از خودرو نیز باید گفت که هزینه بر اساس مسافت و شرایط آب و هوایی می باشد. برای استفاده از این سرویس، رانندگان می توانند تنها با یک تماس تلفنی درخواست خودروبر کنند. خودروبر در اسرع وقت به آدرس فوق منتقل خواهند شد. راننده پس از رسیدن به راننده، خودرو را با ایمنی کامل تجهیز کرده و به مقصد مورد نظر مشتری منتقل می کند.

  1. آیا امکان تغییر زاویه کفی در هنگام استفاده از خودروسوار وجود دارد؟

بله، زاویه کفی به صورت خودکار بر اساس نیاز خودروبر قابلیت تغییر دارد.

  1. درچه مواقعی باید به نوع جک موجود در خودروبر توجه کنم ؟

در شرایطی که نیاز باشد خودرو به صورت عمودی از جای خود بلند شود، نوع جک اهمیت پیدا میکند. جک های پنوماتیکی و هیدرولیک قابلیت جابجایی خطی دارند.

  1. آیا خودروسوار به جلوبندی ماشین آسیب میزند؟

خیر، به دلیل وجود چرخگیر در خودروبر آسیب به خودرو کاهش میابد.

خودروسوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *