خودروبر #11 متدهایی برای نگهداری و بالا بردن عمر باتری خودرو

خرید کفی خودروبر

خرید کفی خودروبر


خودروبر ، اگر قصد دارید از باتری ماشین خود برای زمان بلندمدتی استفاده کنید. فقط باید در مورد نگهداری باتری ماشین خود کوشا باشید و نگران تخلیه یا آسیب دیدن آن نباشید. نگهداری از باتری ماشین فرایند دشواری نیست، فقط آگاهی چند مورد و بررسی مداوم آنها کفایت می کند. در زیر ذکر خواهیم کرد که اصولی ترین روش برای مراقبت و نگهداری از باتری ماشین شما چیست. و چطور می شود عمر مفید باتری را افزایش داد؟خودروبر ارسلان خرید کفی خودروبر . 1-خرید کفی خودرو بر

فهرست مطالب

شیوه های حفظ و نگهداری از باتری خودرو شما

تعمیر و نگهداری منظم به چه معناست؟ به بررسی این نکات ادامه دهید:

عوامل های کاهش دهنده ی عمر باتری ! خودرو بر

شرایط محیطی و عادات بد رانندگی ، خرید کفی خودرو بر

یکی دیگر از عوامل دینام معیوب خودرو بر است !

سیستم الکتریکی را روشن نگه دارید ، خرید کفی خودرو بر

درجه حرارت نیز می تواند بر سلامت باتری موثر باشد

کابل های اتصال باتری و دینام معیوب است

سرقت برق خودرو نیز بر عمر باتری موثر است

نتیجه گیری در مورد مراقبت و نگهداری باتری خودرو

سوالهای متداول در مورد مراقبت و نگهداری باتری خودرو

فهرست تصاویر

1-خرید کفی خودرو بر

2–خرید کفی خودرو بر

3-خرید کفی خودرو بر

 

عنوان خودروبر
نویسنده صادق ترکیان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمه 1645 کلمه
زمان مطالعه 16 دقیقه

خرید کفی خودروبر

1-خرید کفی خودرو بر

متد هایی برای مراقبت و حفظ باتری خودرو شما

باتری یکی از قطعات حساس خودرو است. که در هوای سرد و گرم بسیار سریعتر از سایرین واکنش نشان می دهد و آسیب می بیند. اگر قصد دارید طول عمر باتری ماشین خود را افزایش دهید، باید از آن مراقبت کنید. به سادگی! نگهداری منظم را از یاد نبرید. 2–خرید کفی خودرو بر

تعمیر و نگهداری منظم به چه معناست؟ به بررسی این نکات ادامه دهید:

  • خرید کفی خودروبر ، باتری های اتمی و اسیدی را سر موعد هر چه زودتر شارژ کنید. شارژ نمودن سر وقت باتریهای اتمی و اسیدی به ارتقا عملکرد باتری و بالا رفتن طول عمر آن می انجامد.
  • آیا خودروی شما یک باتری اسیدی دارد؟. سطح الکترولیت باید به طور پیوسته و ترجیحا هر هفته یک بار بررسی شود. مراقب باشید که سطح الکترولیت باتری خودرو از سطح مورد نیاز یعنی 0.4 تا 0.45 کمتر نباشد.
  • تمیز نگه داشتن پایه باتری راه دیگری برای افزایش عمر باتری است. مسواک و محلول جوش شیرین به شما در انجام این کار کمک می کند.خودروبر ارسلان خودروبر ، اما به یاد داشته باشید بعد از شستن کاملا خشک شود، اجازه ندهید خیس بماند.
  • مراقب باشید که باتری یا سر باتری ضربه نخورد.
  • سعی نکنید باتری را سریع شارژ کنید. زیرا این کار نه تنها باعث افزایش طول عمر باتری نمی شود، بلکه عمر آن را کاهش می دهد.
  • ماشین را ترجیحاً در سایه و در صورت امکان در پارکینگ پارک کنید. به دلیل روزهای مختلف بارانی، بسیار سرد یا حتی بسیار گرم، قطعا آسیب جدی به باتری خودرو وارد می کند. و عمر خرید کفی خودروبر،خودروبر ارسلان و باتری را کاهش می دهد.
  • شل بودن سر باتری را هر هفته چک و کنترل کنید. همچنین حفره ی درپوش باتری خودرو را چک کنید. تا ببینید آیا باز است یا خیر.
  • اجازه ندهید زنگ روی باتری باقی بماند. برای این کار می توانید سولفات منیزیم را در آب داغ حل کرده و به هر سلول باتری اضافه کنید. با این روش عمر باتری خودروی خود را افزایش خواهید داد.
  • به هیچ عنوان هیچ مواد شیمیایی را درون باتری اضافه نکنید.

مورد های تقلیل دهنده ی عمر باتری ! خودروبر

زمانی که از مراقبت و نگهداری باتری به صحبت می کنیم.اغلب فکر می کنیم که فقط باید به طور مرتب باتری را چک کنیم و نکات بالا را رعایت کنیم. و مهم ترین نکته برای نگهداری صحیح باتری، ترک عادت های بد است. بله، بسیاری از ما هر روز در حین رانندگی یا استفاده از خودرو کارها و فعالیت هایی را انجام میدهیم. که می تواند باغث آسیب رساندن به باتری خودرو شما شود. و در دراز مدت باعث از کار افتادن آن شود. این عوامل را می توان نام برد.

2–خرید کفی خودرو بر

شرایط محیطی و عادات بد رانندگی ، خرید کفی خودروبر

پراهمیت ترین عاملی که در نگهداری باتری ها باید از آن آگاه بود، شرایط محیطی است. شرایط آب و هوایی مختلف مانند باران، خاک رس، گرما و سرمای شدید، دست اندازها، نوع آسفالت و غیره میتواند. بر عمر باتری خودرو تاثیر بگذارد و برای نگهداری باتری بسیار مهم است. رانندگی با خودروهای بیشتر در جاده، قطعاً نسبت به سایر خودروهایی که فقط برای مصارف شخصی و اولیه استفاده میشوند. انرژی بیشتری مصرف می کند و باتری را سریعتر تخلیه می کند.

عادت های افتضاح رانندگی را نباید فراموش کرد. خودروبر برای مثال روشن و خاموش کردن مداوم خودرو برای مدت کوتاهی یکی از عاداتی است. که موجب می شود باتری زودتر از حد معمول از کار بیفتد. هر قدر میزان دفعات روشن و خاموش شدن خودرو کمتر باشد، میزان احتمال خرابی باتری بیشتر می شود. بنابراین سعی کنید برای جلوگیری از آسیب رساندن به باتری خودرو، سفرهای کوتاه مدت نداشته باشید. یا در مسیرهای طولانی توقف نکنید.

با این حال، به دلیل شرایط کاری یا زندگی، ممکن است ناچار شوید. ماشین خود را برای مدت کوتاهی ببندید و باز کنید.خرید کفی خودروبر به عنوان مثال، در نقش راننده تاکسی، در این مرحله می توانید. از باتری هایی استفاده کنید که برای این منظور طراحی شده اند. که می توانند استارت های مداوم و توقف های کوتاه را تحمل کنند.و عمر مفید خود را به این زودی ها به پایان نرسانند. مثلا باتری های ریلی درجه یک.!

همچنین اکر از سایر ابزارهای سواری مانند، کولر، یخچال، سیستم صوتی، فندک خودرو به خصوص در تابستان استفاده می کنید.، بهتر است برای تعویض باتری آماده باشید.

یکی دیگر از عوامل دینام معیوب خودروبر است !

khoodrobar ، ممکن است برای حفظ و نگهداری از باتری خودروی خود بسیار کوشش کرده باشید. اما همچنان ممکن است باتری خودروی شما به دلیل خرابی دینام، زودتر از موعد از کار بیفتد. دینام و باتری دو جزء مهم در خودرو هستند که مکمل یکدیگر هستند. دینام اصولا به بخشی اطلاق می شود که وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارد. و در صورت از کار افتادن، می تواند عملکرد باتری را نیز مختل کند. بنابراین بهتر است علاوه بر نگهداری باتری، به سلامت دینام نیز توجه کنید.

سیستم الکتریکی را روشن نگه دارید ، خرید کفی خودروبر

از عوامل حواس پرتی دوری کنید!. بسیاری از ما به دلیل شلوغی ذهنی و فعالیت های که در روزمره داریم .تجربه خاموش کردن موتور و رفتن به محل کار را بدون خاموش کردن سیستم برق خودرو داریم. این همه رشته های ما را در پنبه باتری ماشین نگه می دارد.! بنابراین قبل از خروج از خودرو حتما سیستم تهویه مطبوع، سیستم صوتی و چراغ ها را خاموش کنید.

درجه حرارت نیز می تواند بر سلامت باتری موثر باشد

  khoodrobar ، البته شما نمی توانید دما را کنترل کنید و ما هم نمی خواهیم.! یکی از عوامل مهمی که بر سلامت و طول عمر باتری خودروبر تأثیر می گذارد دمای هوا است. دماهای بالا و پایین هر دو روی باتری تاثیر می گذارد و کارایی اولیه خود را از دست میدهد.

بنابراین لازم است شما بیش از گذشته به باتری خودرو خود توجه کنید. در زیر این شرایط و روش های نگهداری باتری در هوای گرم و سرد را به شما می گوییم.دمای هوا نیز روی کاهش روغن موتور و سایر مایعات خودروتاثیر می گذارد. بنابراین در تابستان بیشتر به خودروی خود توجه کنید.3-خرید کفی خودرو بر

کابل های اتصال باتری و دینام معیوب است ،خرید کفی خودروبر

علاوه بر خود ژنراتور، کابل‌هایی که آن را به باتری متصل می‌کنند. نیز بر عملکرد باتری و طول عمر آن تأثیر می‌گذارند. بنابراین برای نگهداری باتری باید از سلامت این کابل ها مطمین شد. اگر کابل اتصال باتری به ژنراتور آسیب ببیند یا پاره شده یا فرسوده شود. و باعث قطع و وصل مجدد جریان شود، در دراز مدت باعث فرسودگی و ضعیف شدن باتری می شود.همانطور که گفتیم ژنراتور منبع شارژ باتری است و توسط یک کابل به باتری متصل می شود.

خودروبر ، این کابل در واقع رابط انرژی بین دو قسمت است و اگر مشکلی پیش بیاید. می تواند باعث وقفه در روند ارسال انرژی و نوسان جریان در باتری شود.بنابراین علاوه بر توجه به خود باتری، اتصالات را از نظر پوسیدگی یا شل بودن بررسی کنید. آنها را مرتب تمیز و بازرسی کنید. اگر این کابل ها شل باشند، جریان را به خوبی منتقل نمی کنند و باعث نوسان می شوند. نوساناتی که باعث می شود باتری ها سخت کار کنند و زود از موعد از کار بیفتند.

سرقت برق خودرو نیز بر عمر باتری موثر است

خرید کفی خودروبر ، یکی دیگرازعوامل مهم در نگهداری باتری ها سرقت خودرو است. این یکی از مشکلاتی است که با خاموش شدن موتور و تمام تجهیزات الکتریکی خودرو باعث خالی شدن باتری میشود. این به دلایل زیادی رخ می دهد و باید توسط متخصص تشخیص داده شود و تعمیر شود. هر چه مدت طولانی‌تر این اتفاق بیفتد، عمر باتری زودتر تمام می‌شود.

نتیجه گیری در مورد مراقبت و نگهداری باتری خودرو

در این مقاله از سایت khoodrobar  در مورد علت از بین رفتن و فرسوده شدن باتری خودرو صحبت کردیم. روش هایی را برای افزایش عمرباتری مطرح نمودیم .

خرید کفی خودروبر

3-خرید کفی خودرو بر

سوالهای متداول در مورد مراقبت و نگهداری باتری خودرو

آیا هوای سرد یا گرم روی عملکرد باطری تاثیر می گذارد.؟ بله بیشتر از قسمت های دیگر خودرو تحت تاثیر قرار می گیرد.

چه تکنیک هایی می تواند به افزایش طول عمر باتری خودرو شما کمک کند.؟ در مقاله ی بالا چند راهکار را معرفی کردیم.

چه عواملی باعث کاهش طول عمر باتری خودرو شما می شود.؟ عواملی مثل درجه ی حرارت ، دینام خراب ، رانندگی بد و غیره موثر است .

 

همینطور بخوانید : مفهوم یاتاقان زدن ، علامت های یاتاقان زدن

خودروبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *