هزینه خودروبر #2 در مورد تکنولوژی نگهدارنده خودکار (auto hold) چه می دانید؟

هزینه خودروبر

هزینه خودروبر


هزینه خودروبر ، آیا تاکنون در سفری بلندمدت برای چنین ساعت پشت فرمان نشیته اید؟ البته بی کلاچ و ترمز. رقابت بین خودروسازان این روزها شدید است.بنابراین آنها همواره درپی ارائه گزینه های به روزتر و تجهیزات بهتر به خودروهای خود هستند. یکی از امکانات آنها فناوری نگهدارنده خودکار است که به راننده کمک می کند به سادگی رانندگی کند. و خستگی را نسبت به قبل کاهش دهد. با خودروبر ارسلان مرکز تخصصی برای حمل خودرو ،  امداد خودرو  تماس بگیرید. 1- هزینه خودرو بر

فهرست مطالب

سیستم نگهدارنده خودکار چیست؟ عیب یابی علائم و راه حل ها

هزینه ی خودروبر ، سیستم Autohold چگونه کار می کند؟

هزینه ی خودروبر ، سیستم Autohold مبتنی بر تشخیص شیب است

سیستم نگهدارنده خودکار در ترافیک سنگین ، امداد  خودرو چگونه کار می کند؟

امداد  خودرو، عملکرد نگه داشتن خودکار در جاده های سربالایی یا سرازیری

نتیجه گیری در مورد سیستم auto hold   و ویژگی های آن

سوال های متداول در مورد فناوری auto hold  در خودرو

 

فهرست تصاویر

1- هزینه خودرو بر

2- هزینه خودرو  بر

3- هزینه خودرو  بر

 

عنوان هزینه ی خودروبر
نویسنده صادق ترکیان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمه 1646 کلمه
زمان مطالعه 16 دقیقه

 

هزینه خودروبر

هزینه ی خودروبر

1- هزینه خودرو بر

سیستم نگهدارنده خودکار چیست؟ عیب یابی علائم و راه حل ها

یکی از بهترین امکانات خودروهای امروز را می توان سیستم نگهدارنده اتوماتیک نامید. در واقع، این فناوری می تواند به شما کمک کند. از ترمز و کلاچ مکرر در ترافیک وحشتناک،سربالایی یا سرازیری، و در رانندگی ها و سفرهای بلندمدت راحت شوید. و تاثیر زیادی در بهبود راحتی و ایمنی راننده داشته باشید. به نحوی که راننده به فشار مستمر روی اهرم ترمز نیاز نداشته باشد. هزینه خودروبر ، فناوری Autohold بهبود یافته ی ترمز دستی الکترونیکی است که بیشتر در خودروهای دنده اتوماتیک کاربرد دارد.

علی ای حال، می توان آن را در وسایل نقلیه با ترمز دستی نیز فعال کرد. به لطف پیشرفت علم و دانش، امروزه همه ی تولید کنندگان خودرو در پی خلاقیت و بداعت هستند. تا خودروهای آپشنال و به روز بیشتری را به رقبای خود عرضه کنند و بازار هدفشان را به چنگ آورند. البته تاثیر این پیشرفت ها هیچ و پوچ  نیست و به رانندگان امکان یک سفر راحت و مطمئن را هدیه می دهد. امداد خودرو در حالی که رانندگی با خودروی اتوماتیک دلنشین تر از خودروی دستی است. دیگر ضرورتی به استفاده از کلاچ به همراه ترمز نیست.

به طور کلی، خودرویی با گیربکس اتوماتیک در دنده N (خنثی) یا D (درایو) است. که می تواند توسط اهرم گاز و ترمز کنترل شود. با این حال گاز و ترمز ثابت می تواند بسیار  عذاب آور باشد. و ما را از این کار روتین و تکراری خارج کند.سیستم چگونه کار می کند و در شیب ها و ترافیک چگونه کار می کند؟ علائم تصادف چیست.؟ با خودروبر ارسلان همراه باشید و به تمام سوالات خود پاسخ دهید.

 

هزینه خودروبر ، سیستم Autohold چگونه کار می کند؟

همانگونه که از اسم آن مشخص است ، فناوری نگه داشتن خودکار یک فناوری نگهدارنده اتوماتیک است. مثلا، اگر در یک جاده شلوغ هستید. با اکتیو کردن این سیستم، دیگر ضرورتی به فشار دادن یا نگه داشتن اهرم ترمز نیست. با فعال کردن سیستم، وقتی پای خود را از روی اهرم گاز بردارید.ترمز دستی به صورت اتوماتیک فعال گشته و خودرو می ایستد. برای شروع حرکت، فقط اهرم گاز را بفشارید. با راه اندازی این گزینه، ضرورتی نیست که پای خود را به صورت مکرر روی اهرم ترمز قرار دهید . امداد خودرو یا حتی در پارک نمودن خودرو ، ترمز دستی را بکشید.

فقط ترمز را بزنید و ماشین به طور خودکار متوقف می شود. به صورت کلی می توانیم بگوییم که فناوری auto hold باعث جلوگیری از حرکت اضافه خودرو می شود. اگر پس از عبور از ترافیک سنگین و جاده های سراشیبی فراموش کردید که سیستم نگهدارنده خودکار را فعال کنید. نگران نباشید؛ این سیستم اغلب به صورت خودکار غیرفعال می شود. با این حال، همیشه باید این موضوع را در خودروبر ارسلان بررسی کنید. هیچ وقت ماشین خود را با فعال بودن خودکار رها نکنید.2- هزینه خودرو  بر

هزینه خودروبر ، سیستم Autohold مبتنی بر تشخیص شیب است

به این معنا که شیب را اندازه می‌گیرد و کنترل خودرو را برای واحد هیدرولیک ABS/ESC ممکن می‌سازد. به این صورت که در زمان ایستادن خودرو، به صورت خودکار به چرخ ها فشار ترمز وارد می کند. و از حرکت خودرو جلوگیری می نماید. اگر اهرم ABS حرکت را پیش از فشار دادن اهرم گاز بفهمد. نیروی ترمز پشت فرمان افزایش می یابد تا از حرکت خودرو جلوگیری شود. اگر راننده در این زمان اهرم گاز را فشار دهد،khoodrobar امداد خودرو نیروی ترمز به مرور کاهش می یابد. و خودرو حرکت را آغاز می کند.

علاوه بر این موارد، خودروهایی که فناوری نگهدارنده ی اتوماتیک دارند، دارای فناوری ترمز دستی برقی هم  هستند. سیستم با حرف P روی خودرو معلوم است و با فعال شدن عملکرد متوقف کردن اتوماتیک سبز می شود. وقت این که سرنشین به اهرم گاز، ابتدا ترمز دستی برقی و سپس عملکرد نگه داشتن خودکار برخورد می کند.خودرو به آرامی شروع به حرکت می کند.به  هزینه خودروبر اهمیت دهید . این فناوری در مسیر های مملو از یخ و شیب های ناجور عملکرد مناسبی ندارد.

دکمه ی Auto Hold  مجاور دسته دنده معمولاً در جهت چپ فرمان و در مجاورت دکمه Auto Park قرار دارد. و با علائمی مانند Auto Hold، Auto H و A قابل شناسایی است. این سیستم معمولاً همراه با سیستم EPB یا سیستم ترمز الکتریکی استفاده می شود و گاهی اوقات نیز فعال میشود. و با سنسورهای ورودی و خروجی گیربکس اتوماتیک یا سنسور ABS کار می کند.

هزینه خودروبر

هزینه ی خودروبر

2- هزینه خودرو  بر

 سیستم نگهدارنده خودکار در ترافیک سنگین ، چگونه کار می کند؟ امداد خودرو

تا به حال در ترافیک گرفتار شده اید.؟  می دانید که افزون بر توجه به ترمز و کلاج خودروهای دستی، باید به خودروهای اطراف نیز توجه کنیم. مراقبت کنید هنگام حرکت به موقع با دیگران برخورد نکنید. در این زمان ابتدا باید با نیم کلاچ حرکت کنید سپس پای خود را از ترمز بردارید. و سپس برای توقف روی اهرم ترمز قرار دهید. باید این کار را تکرار کنیم تا زمانی که از ترافیک خارج شویم. این سیکل کلاچ و ترمز بسیار آزار دهنده است. به خصوص اگر برای مدت طولانی در جاده گیر کرده باشیم.در خودروبر ارسلان از هزینه خودروبر مطلع شوید.

با برداشتن کلاچ، خودروهای اتوماتیک حالت بهتری دارند و راحت تر با آنها در ترافیک حرکت میکنند. هنگامی که دنده در حالت خنثی (N) یا درایو (D) است. راننده فقط باید خودرو را توسط ترمز کنترل کند. با این حال، وقتی خودرو به تکنولوژی نگهدارنده خودکار مجهز باشد ، کار شما آسان‌تر میشود. زیرا فقط باید یک دکمه را فشار دهید. در این مرحله دیگر نیازی به نگه داشتن اهرم ترمز نخواهید داشت و خودرو بی حرکت میماند. برای حرکت کافی است دوباره اهرم گاز را فشار دهید. تا ترمز به آرامی رها شود و خودرو شروع به حرکت کند khoodrobar.

امداد خودرو، عملکرد نگه داشتن خودکار در جاده های سربالایی یا سرازیری

یکی از مشکلات رانندگی در سراشیبی ها و سربالایی ها، کنترل خودرو است. به خصوص اگر خودرو از نوع گیربکس دستی باشد. زیرا راننده باید در آن واحد ترمز و کلاچ را متمرکز و کنترل کند. تصور کنید در یک جاده سراشیبی هستید و البته شلوغ است و ترافیک هم وجود دارد. در این زمان که پشت ماشین می ایستید و می خواهید با حرکت ماشین جلو بروید. باید دقت کنید که ترمز و گاز را به طور اساسی و دقیق رها کنید. هزینه خودروبر

در غیر این صورت ممکن است به ماشین مقابل ضربه بزنید.هر چه بیشتر رانندگی کنید و مجبور به استفاده از اهرم باشید، خسته و حواس‌تان پرت‌تر می‌شود. در این مرحله بهترین تکنیک استفاده از گزینه auto-hold است که به شما امکان می دهد به آسانی رانندگی کنید. با استفاده از این سیستم، دیگر نیازی به استفاده منظم از کلاچ و ترمز نیست.زیرا این کار به صورت خودکار توسط آن انجام می شود. در این مرحله تنها چیزی که باید به آن توجه کنیم کنترل فرمان و جلوگیری از برخورد با خودروهای دیگر است.با امداد خودرو دیگر لازم نیست نگران چیزی باشیم.3- هزینه خودرو  بر

نتیجه گیری در مورد سیستم auto hold   و ویژگی های آن

هزینه خودروبر

هزینه ی خودروبر

سیستم AutoHolder در واقع یک سیستم ارتقا یافته از سیستم Autopark است.که به عنوان یک آپشن جدید باعث راحتی بیشتر راننده در حین رانندگی میشود. و باعث جلوگیری از سایش موتور و استفاده ی بهینه در مصرف شدن سوخت می گردد. این گزینه موجب می شود رانندگان به صورت مستمر ترمزها را در ترافیک و سربالایی ها و سربالاییها رها کنند. و همینطور از جابجایی ناگهانی خودرو در مواقع حساس جلوگیری می کند.این ویژگی خاص در قدیم برای خودروهای لاکچری استفاده می شد.

هزینه خودروبر اما اکنون در خودروهای رده پایین و میان رده نیز قابل استفاده است. و در لحظات طولانی ترافیک دیگر عذاب آور نیست. اگر صاحب خودروی اتوماتیک یا دستی هستید، در هر دو حالت امکان استفاده از سیستم نگهدارنده خودکاررا دارید. و بدون زدن اهرم ترمز رانندگی کنید.در صورت خرابی سیستم به هر دلیلی جهت تعمیر با مهندس امداد  khoodrobar تماس حاصل فرمایید. امدادگران ما در مدت زمان کوتاهی در کنار شما خواهند بود. و به راحتی در مدت زمان کوتاهی مشکلات فنی خودروی شما را برطرف می کنند.

3- هزینه خودرو  بر

سوال های متداول در مورد فناوری auto hold  در خودرو

سیستم auto hold  چیست ؟

این فناوری شما را یاری می کند تا از شر ترمز کلاج های پی در پی  خلاص شوید. و رانندگی ایمن تری داشته باشید.

سیستم auto hold  چگونه کار می کند ؟

در مورد عملکرد این سیستم در مقاله ی بالا به تفضیل صحبت کردیم. مقاله ی بالا را مطالعه کنید.

نقش تکنولوژی auto hold  در ترافیک های عذاب آور چیست ؟

این آپشن باعث جلوگیری از خستگی شما در ترافیک های کسل کننده می شود . و برای یک رانندگی بهتر به کمک شما می آید .

امداد خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *