5 دلیل استفاده از # خودروبر ها برای خودرو سوار ها !

خودروبر خودروبر ارسلان

خودروبر خودروبر ارسلان


خودروبر | خودرو سوار | خودروبر ارسلان | khoodrobar

موضوع مقاله دلایل استفاده از خودروبرها و انواع و کاربرد خود روبرها
نویسنده علیرضا براتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 978
زمان مطالعه 10 min

 

 

فهرست مطالب:

دلایل استفاده از خودرو بر ها و انواع و کاربرد خودرو برها

چرا ما باید از انواع ماشین بر برای کارمان استفاده کنیم؟

درادامه کاربرد هرکدام از خودرو برها را نام خواهیم برد:

تمامی نکات ایمنی و ضروری برای استفاده از جرثقیل ها

توضیحی درمورد یدک کش  ها و خودرو بر های کامیونت

فهرست شکل ها:

شکل 1خودروبر

شکل 2خودرو سوار

 

 

دلایل استفاده از خودرو بر ها و انواع و کاربرد خودرو برها

چرا ما باید از انواع ماشین بر برای کارمان استفاده کنیم؟

نیازی که در حال حاضر ما به حمل خودرو سوار بدون استفاده از خود خودرو سوار داریم، بسیار زیاد میباشد. دلیل آن هم مشخص است. شبکه های جاده ای ما در حال حاضر تا حد زیادی رشد کرده اند. و یا خودرو سوار ها از نظر کمی بسیار افزایش یافته اند. در شکل 1خودروبر شما میتوانید خودروبر را مشاهده کنید.

در تصادفات جاده ای ممکن است ماشین ها دیگر قابلیت حرکت کردن را نداشته باشند. یا اینکه ممکن است. خودرو سوار شما مشکل یا خرابی داشته باشد و نیاز است که ماشین شما تعمیر بشود.

خودروبر خودروبر ارسلان

شکل 1خودروبر

در بسیاری از موارد مردم از بکسل که به ماشین دیگر با استفاده از رابط متصل میشوند استفاده میکنند. ولی این راه ، بسیار راه اشتباهی است زیرا به هیچ عنوان امن نیست. در میان راه ممکن است سیم رابط به مشکل بر بخورد یا اینکه در میان راه تصادف ایجاد شود. امروزه اصولا مردم برای امن بودن حمل خوردرو خود از خودروبر استفاده میکنند. که در ادامه چند نمونه از انها را نام میبریم و کاربرد هر کدام را توضیح میدهیم. انواع خودروبر ارسلان شامل جرثقیل، نیسان جرثقیل، خودرو سوار و … می شوند.

درادامه کاربرد هرکدام از خودرو برها را نام خواهیم برد:

اولین خودرو بر که قرار است کاربرد ان را توضیح دهیم خودروبر ارسلان جرثقیل دار میباشد. خب خوبی این خودروبر این است که نیازی نیست ماشین شما روشن شود. و خودرو بر جرثقیل دار به طور مستقیم ماشین شما را به طور مستقیم روی کفی خودرو بر میگذارد.  جرثقیل ها اصولا از قسمتهای مهمی مثل اهرمهای اصلی کنترل عملیات ، بوم بازشوونده تلسکوپ، پمپ هیدرولیک و…

تمامی نکات ایمنی و ضروری برای استفاده از جرثقیل ها

استفاده از جرثقیل یک سری نکات ایمنی نیاز دارد که چند مورد از انها را برای شما شرح خواهیم داد.

دستگاه شما باید دارای مجوز certificate یا همان مجوز سلامت باشد. این مجوز یکی از نکات ایمنی است. از دیگر نکات ایمنی میتوان به مطمین بودن سیم رابطها و ترمز ماشین ها اشاره کرد. دقت کنیداگر کارکرد جرثقیل خودروبر دارای مشکل است از جرثقیل استفاده نکنید تا از امن بودن ان اطمینان حاصل فرمایید. در هوای نامساعد مثل هوای طوفانی باید از کار با دستگاه جلوگیری کنیم. چون امکان ایجاد تصادف میباشد. از نکات ایمنی این است که سطح زیر جک ها محکم بودن کافی را داشته باشد. و همراه با مستحکم بودن دستگاه از تراز هم مطمین شوید. زیر جکها حتما از الوار استفاده کنید اینکار امنیت کار شما را مضاعف میکند. در شکل 2خودرو سوار میتوانید خودروبر را تماشا کنید.

هنگامی که میخواهید کار با جرثقیل khoodrobar را شروع کنید حتما از هوک و اهرم مطمین باشید. و حتما اطمینان حاصل کنید که اطراف شما سیم برق و لوله گاز وجود نداشته باشد. از اویزان شدن به هوک خودروبر بپرهیزید. به هیچ عنوان نباید ماشینی که حمل میشود برای مدت طولانی در هوا باشد. یک راه که به عنوان تجربه بهتر است. انجام دهید این است که بارهای سنگین و دارای مشکل بهتر است. در صبح با استفاده از جرثقیل بار زده شود. زیرا ممکن است نقصی پیش بیاید که بهتر است زودتر بار زده شود تا اگر مشکلی پیش بیاید. تایم مناسب برای رفع ان باشد.

شکل 2خودرو سوار

یکی از مهم ترین نکات ایمنی این است که رانندگان درهنگام بارزنی حتما در سرجای خود( کابین) قرار داشته باشند. در هنگامی که شما جی ای بی استفاده میکنید حتما دقت داشته باشید. که چه مقداری وزنی میتوانید جابجا کنید. زمانی که شما از تکوایر ها خودروبر استفاده میکنید. از اهرم سقوط ازاد استفاده نکنید. چون باعث میشود سرعت حرکت سیم بکسل زیاد شود و امنیت حمل شما را دارای مشکل کند. و اخرین نکته ایمنی که میتوانیم به ان اشاره کنیم. این است که رانندگان khoodrobar فقط و فقط به دستور ریگرها کار خود را انجام دهند.

توضیحی درمورد یدک کش  ها و خودرو بر های کامیونت

دومین خودروبر ارسلان که به شما معرفی میکنیم یدک کش است. یدک کش ماشین های کمتر از دو تن را حمل میکند. این ماشین ها اسیب دیدگی کمی دارند. و فقط خودرو سوار هایی که اسیب دیدگی کمی دارند را حمل میکنند.

یکی از انواع دستگاه های یدک کش، دستگاه یدک کش خودروبر فلتبد میباشد. این یدک کش از پرکابردترین دستگاه های یدک کش میباشد. این یدک کش ها که کامیون میباشند. دارای دو قسمی پشتی میباشند. که شامل سطح شیب دار و یک تخت طولانی شکل میباشد. این که دارای سطح شیب دار میباشد باعث میشود که ماشین اگر روشن شود. به راحتی روی سطح تخت قرار گیرد. یا اگر ماشین خراب و تصادفی باشد به راحتی روی قسمت تخت کشیده شود.

سومین ان، خودروبر کامیونت است. این خودرو بر جرثقیل ندارد و ماشین ها را بر روی کفی خود حمل میکند. ابتدا کفی خود را روی زمین میگذارد و با استفاده از وینچ ماشین را روی کفی می اورد.

یکی از مسایلی که باعث میشود امنیت جابجایی خودرو سوار شما تامین بشود کاردانی راننده و راهنما خوروبر ها میباشد. در بالاتر ما نامی از ریگر ها بردیم  که اسم دیگر این راهنماها ریگر میباشد. ریگر ها یا همان راهنماها در هنگام بارزنی به طور کامل به خودروبر و  خودرو سوار که باید حمل شود تسلط کافی داشته باشد. ریگرها میتوانند به رانندگان khoodrobar در حمل بار کمک کنند.

خودروبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *