4 علت #مهم در مورد حمل اتومبیل ها با کفی خودروبر!

خودروبر مشهد | خودروبر ارسلان | khoodrobar

خودروبر مشهد | خودروبر ارسلان | khoodrobar


کفی خودروبر | خودروبر تهران | خودروبر ارسلان | khoodrobar

عنوان علت حمل خودرو با کفی
نویسنده فرناز خالقی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 951 کلمه
مدت زمان مطالعه 9 دقیقه

فهرست مطالب

چرا برای حمل و جابه جایی اتومبیل ها از کفی خودرو بر استفاده میشود؟

خصوصیات و کاربرد های کفی خودرو بر برای حمل اتومبیل ها چیست؟

از کفی های دارای دکل برای چه منظور هایی استفاده می شود؟

فهرست تصاویر

شکل 1 کفی خودرو بر

شکل 2 خودرو بر تهران

چرا برای حمل و جابه جایی اتومبیل ها از کفی خودروبر استفاده میشود؟

امروزه با افزایش تعداد اتومبیل ها نیاز به استفاده از خودروبر تهران هم افزایش پیدا کرده است. به دلیل این که اتومبیل ها روزانه در حال افزایش هستند و مسلما باید توسط خودروبر ها هم حمل شوند. در این صورت باید برای حمل و جابه جایی اتومبیل ها از کفی ها استفاده شود. کفی ها در واقع وسیله هایی هستند که روی خودروبرها قرار می گیرند و موجب جا به جایی اتومبیلها میشوند. در شرکت خودروبر ارسلان هم انواع این کفی ها با خودروبر ها وجود دارند. که می توان در نظر گرفت که باید برای حمل اتومبیل ها از چه نوع کفی هایی استفاده شود. با کفی خودروبر می توان انواع اتومبیل های متفاوت را جا به جا کرد. البته این بستگی به نوع خودروبر تهران مورد استفاده دارد. در ادامه شکل 1 کفی خودرو بر را مشاهده کنید.

خودروبر هایی که در شرکت khoodrobar وجود دارند همگی دارای تجهیزات کاملی هستند. و برای هر کدام از خودروبر ها کفی های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. خودروبر هایی که در شرکت ارسلان هستند متناسب با اتومبیل که حمل می کنند متفاوتند. خودروبر های شرکت ما دارای مناسب ترین نوع کفی ها هستند. که این کفی های به کار رفته در خودروبرها قادر به حمل همه نوع اتومبیلی از سبک تا سنگین هستند. خودروبر ها در شرکت ما جوری طراحی شده اند که اتومبیل ها را بدون صدمه دیدن می توانند حمل کنند. کفی خودروبر نمونه ای از کفی هایی است که دارای شیار و عاج هایی هستند. که روی خودروبر تهران قرار میگیرند و سپس اتومبیل های آسیب دیده یا هرنوع اتومبیلی روی آن ها گذاشته میشود. این کفی ها روی کامیونت ها و تریلر ها گذاشته می شوند.

کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar

شکل 1 کفی خودرو بر

خصوصیات و کاربرد های کفی خودروبر برای حمل اتومبیل ها چیست؟

همانطور که گفته شد خودروبر ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام برای حمل اتومبیل های ویژه ای استفاده میشوند. انواع خیلی مهم خودروبر ها میتوان به کامیونت ها و تریلر ها اشاره کرد. این دو نوع خودروبر هرکدام کفی های اختصاصی و ویژه ای دارند. کفی هایی که روی این خودروبر ها قرار داده می شود کاملا محکم هستند و استحکام بالایی هم دارند. در اصل کفی ها کاملا به صورت اتوماتیکی کار میکنند و قادرند که اتومبیل ها را روی خود قرار دهند. البته اگر که اتومبیل ها خود قادر به حرکت باشند. میتوان با به حرکت در آوردن اتومبیل آن ها را روی کفی خودروبر حرکت داد. ولی در صورتی که اتومبیل ها قادر به حرکت نباشن کفی های خودروبر تهران باید این وظیفه را انجام دهند. در ادامه شکل 2 خودرو بر تهران را مشاهده کنید.

این کفی ها به گونه ای ساخته شده اند که می توان آن ها را روی زمین گذاشت. و سپس اتومبیل ها روی آن ها قرار می گیرند و یا این که کفی ها می توانند. با شیب روی زمین گذاشته شوند که این گونه کفی ها به سیار یا متحرک معروف هستند. گونه ای دیگر از کفی ها وجود دارند که به صورت ثابت هستند و قابل تکان خوردن نیستند. این گونه کفی ها شامل دکل هایی هستند که کار حمل اتومبیلها را به روی کفی ها به عهده دارد. به این صورت که دکل ها با زنجیر هایی متصل هستند که به تایر های اتومبیل ها اتصال می یابد. و در این صورتن اتومبیل ها روی کفی خودروبر قرار می گیرد. این نوع خودروبر تهران برای اتومبیل های صدمه دیده که قادر به حرکت نیستند استفاده میشود.

خودروبر تهران | کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar

شکل 2 خودروبر تهران

 از کفی های دارای دکل برای چه منظور هایی استفاده می شود؟

ابتدا باید در مورد دکل های خودروبر ها توضیح دهیم. دکل هایی که روی کفی ها و خودروبر ها هستند در اصطلاح به دو دسته تقسیم بندی می شوند. یکی از آن ها دکل های جرثقیلی است و به گونه ای ساخته شده است. که تسمه یا زنجیری از جنس پلاستیک بسیار فشرده دارد. و این زنجیر به این صورت عمل می کند که در زیر اتومبیل ها قرار داده می شود. و پس از آن به وسیله ی یک زنجیرچرخ بزرگ سر اتومبیل بالا می آید. و بنابراین اتومبیل توسط کفی خودروبر شرکت خودروبر ارسلان حمل و جا به جا می شود. مدل دیگر دکل ها دکل چرخگیراست که در خودروبر تهران قرار دارد. در دکل جرثقیل تمام مراحل کار نیاز به راننده خودروبر دارد تا همه این کار ها را انجام دهد.

ولی در نوع چرخگیر نیاز به کسی که این مراحل را انجام دهد نیست. زیرا که دکل های موجود در شرکت khoodrobar همه به صورت اتوماتیک کار می کنند. حتی کار قرار دادن اتومبیل ها را روی خودروبر ها به صورت اتوماتیک انجام می دهند. در این موارد می توان گفت که اتومبیل های قرار گرفته روی خودروبر ها چگونه قرار گرفته اند. دکل های چرخگیر موجود در کفی خودروبر به این صورت هستند. که توسط آن ها تایر های جلویی اتومبیل روی خودروبر تهران قرار داده می شود. و پس از آن تایر های عقب اتومبیل نیز روی کفی ها قرار داده میشوند. در این صورت سر اتومبیل ها به سمت بالا حرکت می کند و در این راستا حرکت میکنند. خودروبر های موجود در شرکت ارسلان تماما دارای کیفیت بالایی هستند.

سوالات متداول در مورد علت استفاده از کفی ها برای حمل اتومبیل ها!

چرا باید از کفی ها برای حمل اتومبیل ها استفاده کرد؟

زیرا کفی ها دارای شیار هایی هستند و بسیار محکم هستند و مانع از افتادن اتومبلی ها از روی خودروبر ها می شوند.

آیا کفی ها انواع متفاوتی دارند؟

بله کفی های هر خودروبری نوع های متفاوتی هم دارد که در متن در مورد انواع ان ها صحبت کرده ایم.

تفاوت کفی های چرخگیر با نوع جرثقلی در چیست؟

در کفی های جرثقیلی حتما به راننده احتیاج است تا اتومبیل ها را روی کفی ها قرار دهد. ولی در نوع چرخگیر این کار به صورت خودکار قابل انجام است.

خودروبر تهرانکفی خودروبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *