1 راه #عالی استفاده از یدک کش های شرکت ارسلان چیست؟

يدک كش | کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar

يدک كش | کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar


يدک كش | کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar

عنوان 13 بهمن 15
نویسنده فرناز خالقی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1074 کلمه
مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

فهرست مطالب

يدکكش اصل قالب گیری دستی ترموست ها و کامپوزیت ها

برای امکان قالب‌گیری، سپس در طول نگهداری در حالت

شکل يدکكش اصل قالب گیری کیسه خلاء را پس

بهبود سطح بالایی صورت. انسجام بهتر مواد. امکان پخت در

فهرست تصاویر

شکل 1 يدکكش

شکل 2 کفی خودرو

يدک كش اصل قالب گیری دستی ترموست ها و کامپوزیت ها

اتصال کفی خودروبر در دمای محیط انجام می شود، ابتدا در قالب برای مدت زمان کافی برای به دست آوردن خواص مکانیکی کافی برای امکان قالب گیری، سپس در طول ذخیره سازی در حالت بدون تنش. حرارت دادن در دمای محدود، به عنوان مثال، 70 ~، می تواند این پس از پخت را تسریع کند. شکل 6.24 اصل قالب گیری دستی را نشان می دهد. خودروبر ارسلان فرآیند: قالب و ابزار ارزان قیمت. قالب ها را می توان در کامپوزیت های تقویت شده با الیاف شیشه توسط سازنده ساخت. آزادی طراحی مناسب برای يدک كش بسیار بزرگ مانند شکارچی معدن.

مناسب برای قطعات بسیار کفی خودروبر زیرا امکان استفاده از لایه های آرماتور و رزین به میزان دلخواه وجود دارد. علاوه بر این، از تقویت کننده های خاص در نقاط خاصی استفاده کرد. به ویژه برای نمونه های اولیه و سری های کوچک، حتی اتوماسیون جزئی احتمالی. معایب فرآیند عبارتند از: کندی. محدودیت های زیست محیطی بر اساس مقررات ملی. محدودیت تعداد قطعات، عموماً زیر khoodrobar قطعه در سال. تأثیر تجربه و مهارت کارگران. هزینه کار بالا چهره خارجی خشن، کم و بیش منظم، به طور کلی غیر زیبایی است. در ادامه شکل 1 يدک كش را مشاهده کنید.

روی قالب باز اسپری کنید اسپری لای آپ کفی خودروبر برای لایی‌آپ دستی است که در آن مخلوطی از فیبر شیشه خرد شده و رزین با تفنگ اسپری اسپری می‌شود. برای داشتن خواص مکانیکی بالا، پارچه ها و سایر تقویت کننده ها به صورت دستی در لایه های متوالی چیده می شوند. به دلیل انقباض رزین، خودروبر زوایای کششی یا استفاده از قالبی که امکان قالب گیری را فراهم می کند، ضروری است. اتصال عرضی در دمای محیط، ابتدا در قالب برای مدت زمان کافی برای به دست آوردن خواص مکانیکی کافی

يدک كش | کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar

يدک كش | خودروبر ارسلان | khoodrobar

شکل 1 يدک كش

برای امکان قالب‌گیری، سپس در طول نگهداری در حالت

بدون تنش انجام می‌شود. کفی خودروبر دادن در دمای محدود، به عنوان مثال، 70 ~، می تواند این پس از پخت را تسریع کند. از مزایای این فرآیند می توان به دراز کردن دست در بالا اشاره کرد از سریعتر از دراز کردن دست. فرصت های اتوماسیون بهتر نسبت به حالت دستی. 9 بهبود خروجی در مقایسه با دست lay up. معایب فرآیند: سرمایه گذاری در دستگاه اسپری مخصوص برای برش رووینگ، مخلوط کردن آن با رزین و اسپری مخلوط. کامپوزیت ها تلفات رزین در اثر سمپاشی. مشکل در بدست آوردن يدک كش های منظم.

اگرچه سریعتر از دراز کردن دست است، روند کند باقی می ماند. محدودیت سری، عموماً زیر 1000 قسمت در سال. تأثیر تجربه و مهارت کارگران. هزینه کار بالا چهره خارجی خشن، کم و بیش منظم، به طور کلی غیر زیبایی. قرار دادن دستی یا اسپری روی هسته، بدون قالب برای جایگزینی قالب از یک هسته استفاده می شود. پس از قالب‌گیری تماسی یک وجه، در صورت تمایل می‌توان هسته را جدا کرد و به صورت دستی یا اسپری را روی وجه دوم انجام داد. اتصال عرضی در دمای محیطی که در بالا ذکر شد. در ادامه شکل 2 کفی خودروبر را مشاهده کنید.

برای قرار دادن دستی یا اسپری يدک كش می شود، مجدداً با امکان حرارت دادن در دمای محدود برای تسریع عمل آوری. قالب گیری کیسه خلاء پس از قرار دادن دستی یا اسپری پس از ساخت کامپوزیت (دستی، قرار دادن اسپری، پیش‌آب‌سازی) روی قالب آن، یک ورق انعطاف‌پذیر ضد چسبندگی روی آن اعمال می‌شود و سپس یک خلاء سبک توسط یک سیستم مناسب ایجاد می‌شود (شکل 6.25 را ببینید شدن کامپوزیت می شود و چهره آزاد را زیباتر می کند. حرارت دادن می تواند سخت شدن را تسریع کند.

يدک كش | کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar

کفی خودروبر | خودروبر ارسلان | khoodrobar

شکل 2 کفی خودروبر

شکل يدک كش اصل قالب گیری کیسه خلاء را پس

از قرار دادن دستی یا اسپری نشان می دهد مزایای فرآیند: قسمت بالایی روکش بهتری دارد. خلاء گاز زدایی را آسان تر می کند و حباب ها و دیگر فضاهای خالی را کاهش می khoodrobar اصل قالب گیری کیسه خلاء پس از قرار دادن دستی یا اسپر ترموست ها و کامپوزیت ها امکان پخت در کوره گرم شده برای تسریع سخت شدن. معایب فرآیند: پیچیده تر سرمایه گذاری اضافی در دستگاه خلاء مورد نیاز است. لزوم دوخت کیف با توجه به قسمت و اشکال قالب اندازه کفی خودروبر با اندازه قالب محدود شده است. قالب‌گیری يدکكش تحت فشار پس از قرار دادن دستی یا اسپری کردن این فرآیند خودروبر ارسلان شبیه قالب گیری کیسه خلاء است اما خلاء با فشار جایگزین می شود. بعد از اینکه کامپوزیت ساخته شدقرمز

دست دراز کردن، اسپری دراز کردن، پیش آغشته کردن) روی قالب آن: 9 یک ورق انعطاف پذیر ضد چسب روی آن اعمال می شود. 9 قالب با یک پوشش مسطح قابل اعتماد بسته می شود. فشار توسط یک سیستم مناسب ایجاد می شود. این فشار ورق را بر روی لمینت وارد می کند که باعث فشرده شدن کامپوزیت می شود و چهره آزاد را زیباتر کفی خودروبر ترکیب خلاء و فشار وجود يدک كش خلاء در کیسه ایجاد می شود تا هوا را حذف کند، حباب ها و دیگر فضاهای خالی را کاهش دهد سپس فشار خارج از کیسه اعمال می شود تا فشرده سازی ورقه ورقه افزایش یابد و انسجام مواد و خواص مکانیکی بهبود یاب شکل 6.26 اصل قالب گیری کیسه های تحت فشار را پس از قرار دادن دستی یا اسپری نشان می دهد. مزایای این فرآیند:

بهبود سطح بالایی صورت. انسجام بهتر مواد. امکان پخت در

کوره گرم شده برای تسریع سفت شدن.

شکل 6.26. اصل قالب گیری کیسه فشار پس از قرار دادن دستی یا اسپری

کامپوزیت ها معایب فرآیند: پیچیده تر کفی خودروبر

شکل يدک كش اصل فرآیند انفوزیون

کامپوزیت گاز زدایی آسان تر است و حباب ها

و دیگر فضاهای خالی را کاهش می دهد.

کفی خودروبریدک کش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *