کفی خودروبر | 09 # انواع وینچ ها برای جابجایی خودروهای غیرقابل حرکت!

کفی خودروبر | وینچ

کفی خودروبر | وینچ | خودروبر


کفی خودروبر برای انتقال خودرو راه حل مناسبی است. حمل خودرو هایی که غیرقابل حرکت هستند با ابزاری به نام وینچ بر روی کفی قرار می‌گیرند. در صورتی که نیاز به بارگیری اتومبیل های سنگین داشته باشید. وینچ ها می‌توانند کمک کننده های فوق العاده آسانی برای جابجایی اتومبیل شما باشند. وینچ ها در انتقال سخت به شما کمک کرده که شامل جابجایی چند تن به آسانی تکان دادن یک سوئیچ است. جابجایی با وینچ باید بسیار با احتیاط انجام شود و معمولاً به بیش از یک نفر نیاز دارد. ایمن ترین راه برای بارگیری تریلرهای دارای کفی تخت، بارگیری با وینچ است. در سایت خودروبر حمل و نقل خودرو ها با ایمنی کامل و متناسب با اتومبیل شما انجام می‌گیرد. نگهداری و تعمیر وینچ های دستی نسبت به وینچ های برقی مقرون به صرفه تر است. در زیر یک مدل ازخودروبر 1یدک کش را مشاهده کنید.

فهرست عناوین

انواع وینچ های خودروبر و چگونگی کار کرد آن

وینچ برقی و چگونگی کارکرد آن برای جابجایی خودرو

ظرفیت وینچ برای جابجایی و انتقال خودرو

چگونه از وینچ ها مراقبت، تعمیر و نگهداری کنیم؟

آیا تریلرهای دارای کفی به وینچ نیاز دارند؟

چرا یک وینچ برقی به جای وینچ دستی انتخاب کنیم؟

مزیت وینچ دستی برای حمل خودرو

نتیجه گیری در مورد انتخاب وینچ مناسب برای خودروها

سوالات متدوال مشتریان درباره نحوه بارگیری خودروهای غیرقابل حرکت

فهرست تصاویر

خودروبر 1یدک کش

خودروبر 2جرثقیل دار

خودروبر 3کفی

انواع وینچ های خودروبر و چگونگی کار کرد آن

به طور کلی دو نوع وینچ وجود دارد که به وینچ برقی و دستی تقسیم می‌شوند. وینچ های برقی معمولاً با منبع تغذیه 12 ولتی کار می‌کنند که وسیله نقلیه شما ارائه می‌دهد. وینچ دستی به عضلات شما متکی است.

وینچ دستی، روش ها و اجزای وینچ دستی از گذشته تا به الان تغییر چندانی نکرده است. وینچ یک دستگاه کشش خطی است که جسمی را بصورت افقی می‌کشد. در حالی که قفل ضامن دار از لغزش جلوگیری می‌کند. جعبه دنده به وینچ اجازه می‌دهد تا با سرعت های مختلفی کار کند. وینچ دستی از مکانیزم چرخش دستی استفاده می‌کند که برای دهه ها وجود داشته است. اما وینچ های حمل خودرو مانند همیشه موثر باقی مانده‌اند. میل لنگ برای چرخاندن بادگیر طراحی شده است که کشش را در یک خط حفظ می‌کند. در حالی که جغجغه از لیز خوردن وینچ در صورت رها شدن میل لنگ جلوگیری می‌کند.

عنوان کفی خودروبر
نویسنده بدری کاظمی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمه 1619کلمه
مدت زمان مطالعه 16دقیقه

وینچ برقی و چگونگی کارکرد آن برای جابجایی خودرو

یک وینچ برقی به یک باتری 12 ولتی متصل می‌شود که معمولاً توسط یدک کش تامین می‌شود. به جای دسته های میل لنگ و قدرت ماهیچه ای از جعبه دنده های استفاده می‌کند. اکثر وینچ های برقی استاندارد امکان وینچ زدن در سرعت ها و وزن های مختلف را فراهم می‌کنند. این نوع از دنده های خود با سرعت متغیر برای تامین نیروی وینچ  برای حمل خودرو استفاده می‌کنند. اندازه وینچ الکتریکی مورد نیاز شما بر اساس اندازه کامیون و اندازه بارهایی که قصد دارید وینچ کنید تعیین می‌شود. تعداد بسیار کمی از وینچ ها دارای تنظیماتی برای آزاد کردن آهسته زنجیر استفاده می‌شود. این تنظیمات تا حد زیادی غیر ضروری است مگر شرایط خاصی باشد. برخی از وینچ های برقی کشش نرم و جریان کمتری دارند. از آنجایی که شما کنترلی بر قدرت و توان کشش ورودی ندارید. این قدرت کشش توسط اندازه موتور الکتریکی تعیین می‌شود.

خودروبر 1یدک کش

کفی خودروبر | یدک کش

کفی خودروبر | یدک کش | خودروبر

ظرفیت وینچ برای جابجایی و انتقال خودرو به کفی خودروبر

ظرفیت وینچ ها بر اساس ظرفیت بار ایمن و وزن اتومبیل ها انتخاب می‌شود. باید بدانید که وزن بدنه خالی اتومبیل در نظر گرفته نمی‌شود. وزن موتور، سوخت و تجهیزات خود را نیز باید نظر بگیرید. هر گونه خدماتی را که بخواهید در سایت خودروبر برای شما فراهم شده است. ظرفیت وینچ بستگی به بالابر وینچ همچنین موقعیت دارد. در بیشتر موارد وقتی از بالابر وینچ برای کشیدن به جای بلند کردن استفاده می‌شود. می‌تواند اجسام سنگین‌تری را نسبت به هنگام بلند کردن کنترل کند. مقدار وزنی که بالابر وینچ می تواند در هنگام کشیدن تحمل کند به عوامل مختلفی مانند مدل بالابر، زاویه کشش، سطح بار روی آن وغیره بستگی دارد. حمل خودرو را با ایمنی کامل از khoodrobar ما بخواهید. در ادامه یک نمونه خودروبر 2 را مشاهده می‌کنید. با تندتر شدن زاویه شیب نیروی مورد نیاز برای کشیدن جسم به نیروی بیشتری برای بالابردن نیاز می‌شود.

چگونه از وینچ ها مراقبت، تعمیر و نگهداری کنیم؟

وینچ یکی از سخت ترین قطعات کار در تریلرها است. نگهداری و تعویض وینچ و لوازم جانبی آن نسبتاً آسان است. وینچ هایی که در معرض باران قرار می‌گیرند سریعتر خراب می‌شوند. تسمه ها را در معرض خطر خوردگی و فرسودگی قرار می‌دهد. تسمه را در تمام طول خود بیرون بکشید و بگذارید قبل از پیچیدن دوباره خشک شود. خط وینچ را به طور منظم بررسی کنید که علائم فرسودگی نداشته باشد. اگر متوجه هر گونه ساییدگی حتی در  قسمت کوچک شدید طناب، تسمه و کابل را تعویض کنید. مطمئناً شما نمی‌خواهید تسمه در حین جابجایی پاره شود. زیرا این امر می‌تواند باعث ایجاد آسیب به ماشین هنگام حمل خودرو شود. برای چرخ دنده های وینچ از روان کننده و روغن به طور منظم روی رشته های کابل استفاده کنید تا با حداقل اصطکاک روی یکدیگر بلغزند. سالی یک بار، وینچ برقی را تمیز و بررسی کنید.

آیا تریلرهای دارای کفی خودروبر به وینچ ها نیاز دارند؟

نصب وینچ بر روی یدک کش های جرثقیل دار غیر معقول است. اما برای حمل خودرو های غیر قابل حرکت و کشیدن آنها بر روی کفی خودروبر به وینچ نیاز است. اگر تا به حال سعی کرده‌اید یک ماشین را در یک تریلر بدون وینچ بارگیری کنید، می‌تواند بسیار سخت باشد. مطمئناً کنترل کمتری روی خودرو نسبت به استفاده از وینچ دارید. وینچ ها نه تنها باعث صرفه جویی در کار فیزیکی در حین بارگیری می‌شوند. همچنین در فرآیند تخلیه به شما امکان می‌دهد موقعیت بهتری برای کنترل وضعیت داشته باشید. همچنین برای واکنش سریع تر نسبت به هر گونه مسائل احتمالی مفید هستند. بیشتر تریلرهای دارای کفی تخت لزوماً در کارخانه های خود نصب نمی‌شوند. به این دلیل که تریلرهای تخت طیف وسیعی از کاربردها را دارا هستند و همه آنها به وینچ نیاز ندارند. همچنین امکان بارگیری وسایل نقلیه روی یک تریلر تخت با راندن آنها وجود دارد.

خودروبر 2جرثقیل دار

کفی خودروبر | خودروبر جرثقیل دار

کفی خودروبر | خودروبر جرثقیل دار | خودروبر

چرا یک وینچ برقی به جای وینچ دستی انتخاب کنیم؟

وینچ های برقی قیمت بالاتری نسبت به دستی دارند. هنگامی که با یک بار سنگین سر و کار دارید وینچ های برقی قدرت کششی بیشتری برای جابجایی خودرو دارند. وینچ برقی این توانایی را دارد که با سرعت بیشتری نسبت به وینچ دستی  ماشین را به داخل بکشد. به دلیل استفاده از سیستم بسته وینچ برقی ایمن تر از وینچ دستی است. اگرچه هنگام روشن شدن وینچ، کنترل ها باید همیشه کنترل شوند. وینچ های برقی به هیچ قدرت بدنی و کار فیزیکی احتیاج ندارند. استفاده از آنها برای همه توانایی ها کاری بسیار آسان است. سایت خودروبر انواع یدک کش ها را برای انتقال خودرو های شما در دسترس دارد. یک مدل از خودروبر 3 را ببینید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تریلرها به مقاله انواع تریلر های حمل و نقل مراجعه کنید.

مزیت وینچ دستی برای حمل خودرو با کفی خودروبر

وینچ های دستی مانند وینچ های برقی نیازی به منبع تغذیه ثابت برای تامین برق مورد نیازشان ندارند. از این رو قطعی برق، مانع کار با وینچ های دستی نمی‌شود. در بسیاری از کاربردهای خودروبر و کفی خودروبر و خانگی در شرایطی باید برای تسهیل در عملیات وینچ را جابجا کنیم. وینچ های دستی دارای مزیت قابل حمل بودن هستند. هزینه همیشه موضوع مهمی برای همه بوده است. هزینه وینچ های دستی نسبت به وینچ برقی کمتر است. زیرا همانطور که گفتیم وینچ های برقی یا الکتریکی به طور مداوم برق مصرف می‌کنند. هزینه برق در این صورت وجود دارد. نگهداری وینچ های دستی در مقایسه با وینچ های برقی بسیار آسانتر است. همچنین به راحتی قابل تعمیر هستند. وینچ های برقی با قطعات و تجهیزات اضافی بیشتری همراه هستند که احتمال خرابی یا شکستگی را افزایش می‌دهد. تعمیر و نگهداری تجهیزات الکتریکی در مقایسه با تجهیزات دستی بیشتر است.

خودروبر 3کفی

کفی خودروبر | کفی

کفی خودروبر | کفی | خودروبر

نتیجه گیری در مورد انتخاب وینچ مناسب برای خودروها

اگرچه وینچ ها در هر تریلر کفی خودروبر وجود ندارد. اما می‌تواند یک وسیله جانبی بسیار مفید باشد. آنها برای خودرو هایی که توانایی حرکت ندارند مناسب هستند. یک وینچ می‌تواند بارگیری خودروها را بسیار سریع‌تر و ایمن‌تر کند. به آسانی فشار دادن یک دکمه میتوانید هر خودرویی را جابجا کنید. اگر راهنمایی می‌خواهید که کدام وینچ برای خودرو شما مناسب‌تر است به سایت khoodrobar مراجعه نمایید. برای اطمینان از حداکثر کارایی، باید وینچ باید با خودرو مورد شما مطابقت داشته باشد.

سوالات متدوال مشتریان درباره نحوه بارگیری خودروهای غیرقابل حرکت

  1. برای انجام جابجایی خودروهای غیرقابل حرکت استفاده از چه نوع وینچی مناسب تر است؟

برای انتقال و جابجایی خودروهایی که بر اثر تصاف یا نقص فنی امکان جابجایی ندارند. وینچ برقی ایمنی بیشتری و راحت تر از وینچ دستی برای انتقال خودرو به خودروبر ها است.

  1. کدام نوع از وینچ ها بهتر هستند؟

هرمدل از وینچ ها بنابر احتیاج شما خوب هستند. به طور مثال وینچ های برقی هزینه مصرف برق را دارند اما به راحتی کار جابجایی را انجام می‌دهند. سبک تر و با ابزار بیشتری در بازار وجود  دارند. وینچ دستی مصرف برق ندارد و برای بردن از یک به مکان به مکان دیگر راحت تر هستند. اما کار با آن نیازمند زور بدنی و کنترل بیشتر است.

  1. هزینه کدام وینچ برای انتقال خودرو کمتر است؟

به دلیل مصرف برق بیشتر هزینه استفاده کردن از وینچ برقی نسبت به وینچ دستی بیشتر است.

کفی خودروبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *