کفی خودروبر #11 اصول و زمان تعویض لاستیک خودرو

کفی خودروبر

کفی خودرو بر


کفی خودروبر  خودروبر ارسلان ، مبنای اصلی برای تشخیص زمان عوض کردن لاستیک خودرو، ضخامت پوسته ی تایر است. علاوه بر ضخامت آج لاستیک، عمر لاستیک نیز عامل مهمی در تعیین سلامت آن است. اگر لاستیک های خودروی خود را عوض میکنید  بهتر است همه آن ها را همزمان تعویض کنید. به این ترتیب، خوردگی در همه لاستیک ها برطرف می شود و خودرو بهترین عملکرد خود را خواهد داشت.درصورتی که نمی توانید همه لاستیک ها را همزمان عوض کنید، مناسبتر است تایرها را جفت تعویض کنید. اگر ماشین شما دیفرانسیل جلو است، ابتدا هر دو لاستیک جلو خودروبر را تعویض کنید. 1- خودرو بر

فهرست مطالب

سلامت ظاهری و ضخامت آج لاستیک خودرو را  چک کنید

تحقیق در مورد فرسایش ناهمگن سطح تایر خودرو

حتما باید عمر لاستیک خودرو خود را بررسی کنید

کفی  خودروبر – باد لاستیک خودرو را بررسی کنید

کفی  خودرو بر – تراز چرخ های خودرو را بررسی کنید

خودرو بر- لاستیک های خودرو را به طور مرتب جابجا کنید

وقتی که در هنگام رانندگی احساس نا خوشایند دارید

دلایل اصلی آسیب دیدن لاستیک خودرو چیست ؟ – خودرو بر

لاستیک ماشین چند کیلومتر می تواند دوام آورد ؟

نتیجه گیری در مورد اصول و زمان تعویض لاستیک خودرو

سوال های متداول در مورد اصول و زمان تعویض لاستیک خودرو

 

فهرست تصاویر

1- خودرو بر

2- خودرو بر

3- خودرو بر

 

عنوان کفی خودروبر
نویسنده صادق ترکیان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمه 1660 کلمه
زمان مطالعه 16 دقیقه

کفی خودروبر1- خودرو بر

سلامت ظاهری و ضخامت آج لاستیک خودرو را  چک کنید

قطر لاستیک مهمترین عامل در تصمیم گیری در مورد زمان تعویض لاستیک است. همه لاستیک ها دارای نشانگر ضخامت آج هستند. این نشانگرها به صورت برجستگی های خاص و در فواصل زمانی معین بین آج های لاستیک تعبیه شده اند. وقتی لاستیک خودرو مستهلک می شود، آج و ضخامت تایر صاف می شوند. ضخامت استاندارد بالای لاستیک حدود 1.6 میلی متر است. خودروبر،  این ضخامت بسته به جنس لاستیک ممکن است کمی کمتر یا بیشتر باشد.

علاوه بر اینکه ضخامت رویه را بررسی می کنید . سعی کنید هر گونه آسیب جزئی به سطح و لبه های تایر را شناسایی و ترمیم کنید. مثل وجود سنگریزه، میخ یا قطعات فلزی در داخل لاستیک.اگر تعیین قطر آج لاستیک خود برایتان سخن است، نگران نباشید. می توانید با یک متخصص یا یک تعمیرکار خودرو مشورت کنید. ضخامت سنج تایر می تواند ضخامت لاستیک ها را با دقت بالایی اندازه گیری کند.

تحقیق در مورد فرسایش ناهمگن سطح تایر خودرو

کفی خودروبر خودروبر ارسلان ، سایش نامتقارن سطح تایر حاکی از این است که فشار نامتناسبی به لاستیک خودرو وارد میشود. دلایل اصلی ناهمواری تایرها عبارتند از: ناهماهنگی چرخ ها، سیستم تعلیق خودرو معیوب یا باد شدن لاستیک. برای بررسی بی نظمی در سطح لاستیک، تمام سطح بیرونی لاستیک را به دقت بررسی کنید. درصورتیکه سر وقت به وضع خراب لاستیک ها رسیدگی نکنید ناخواسته زمان تعویض لاستیک های خودروی شما فرا می رسد.!2- خودرو بر

حتما باید عمر لاستیک خودرو خود را بررسی کنید

کارشناسان معتقدند بهترین موقع برای عوض کردن لاستیک خودرو 5 سال پس از تولید است. خودروبر ،  چون رطوبت و چربی لاستیک خودرو پس از 5 سال از بین می رود. لاستیک ها به تدریج خاصیت ارتجاعی و مقاومت خود را از دست می دهند. سال ساخت لاستیک خودرو در کناره لاستیک حک شده است.

سال ساخت یک عدد چهار رقمی است. دو رقم سمت راست نشان دهنده سال ساخت و دو رقم سمت چپ نشان دهنده هفته ساخت است. لاستیک های سالم در ایمنی و عملکرد ماشین شما اهمیت ویژه ای دارند.و به شما امکان می دهند که راحت تر ماشین خود را کنترل کرده و مصرف سوخت را بهینه کنید.

کفی خودروبر – باد لاستیک خودرو را بررسی کنید

خودروبر ارسلان ، بررسی و تنظیم باد لاستیک های خودروساده ترین و موثرترین راه برای افزایش عمر لاستیک است. اگر لاستیک کمتر یا بیش از حد باد شده باشد، آج لاستیک فشار نامتناسبی را تجربه می کند. و سطح تایر به مرور زمان به طور ناهموار ساییده میشود. اگر لاستیک های شما بیش از حد باد شده باشند، مرکز لاستیک فرسوده میشود . اگر لاستیک شما کم باد باشد، لاستیک ها از دو طرف فرسوده می شوند.لاستیک های کم باد، هم باغث بالا رفتن ساییدگی لاستیک می شوند هم مصرف سوخت خودرو را نیز افزایش میدهد.

خودروبر ، وقتی حدود 3 پوند بر اینچ مربع فشار لاستیک کم شود. مصرف سوخت شما 1% و سایش تایر10% افزایش می یابد.!  اگر میتوانید، هر بار که بنزین میزنید، باد لاستیک خود را چک کنید. در غیر این صورت، حداقل یک بار در ماه باید میزان باد لاستیک خود را بررسی نمایید. فراموش نکنید که تغییر دمای هوا باعث تغییر فشار باد لاستیک میشود. هوای گرم باعث افزایش فشار باد لاستیک می شود، در حالی که هوای سرد فشار لاستیک را کاهش می دهد. قانون کلی برای فشار باد لاستیک خودرو حدود 25 تا 30 PSI است.

کفی خودروبر

2- خودرو بر

کفی خودروبر – تراز چرخ های خودرو را بررسی کنید

اگر می‌خواهید لاستیک‌هایتان تا حد امکان کارآمد باشند، تراز چرخ‌هایتان را هر 5000 کیلومتر بررسی کنید. این ممکن است بی اهمیت بنظر برسد، اما تأثیر زیادی بر فرسودگی یکنواخت لاستیکهای شما دارد. تراز کردن چرخ های خودرو یک فرآیند سه مرحله ای است:

  1. زاویه عمودی چرخ را تنظیم کنید.
  2. زاویه افقی چرخ ها را تنظیم کنید.
  3. برای تنظیم زاویه چرخ ها از فرمان استفاده کنید.

ناهماهنگی چرخ‌های خودرو را می‌توان با این علائم تشخیص داد. لنگی، کشیدن ماشین به یک طرف، یا صاف نبودن فرمان پس از پیچیدن.

خودروبر- لاستیک های خودرو را به طور مرتب جابجا کنید

فرسودگی هر تایر به محل آن بستگی دارد. برای متعادل کردن سایش تایرها، باید هر از چند گاهی آنها را تعویض کنید. در اتومبیل های محور جلو لاستیک های جلو و در اتومبیل های محور عقب لاستیک های عقب بیشتر ساییده میشوند. بهترین راه برای تعویض لاستیک، تعویض دو لاستیک جلو با دو لاستیک عقب است. همچنین می توانید لاستیک ها را به صورت مورب حرکت دهید. هرچه تعداد دفعات تعویض لاستیک ها بیشتر باشد، سایش یکنواخت تر و زمان تعویض طولانی تر می شود. کفی خودروبر.

وقتی که در هنگام رانندگی احساس نا خوشایند دارید

اگر در هنگام رانندگی احساس بدی دارید، دلیل این احساس بد ممکن است فرسودگی یا آسیب دیدن لاستیک ها باشد. اگر در حین رانندگی با لرزش های غیرعادی یا لنگیدن مواجه شدید، سرعت خود را کم کنید. به کنار جاده بروید و لاستیک های خودرو خود را بررسی کنید. در صورت لزوم از لاستیک زاپاس استفاده کنید و اگر باز هم مشکل برطرف نشد به  khoodrobarمراجعه کنید.3- خودرو بر

دلایل اصلی آسیب دیدن لاستیک خودرو چیست ؟ – خودروبر

به طور کلی دو دلیل اصلی برای سایش لاستیک وجود دارد. چه چیزی را می توانید کنترل کنید و چه چیزی را نمی توانید.! خوشبختانه، بیشتر این دلایل تحت کنترل شما هستند.

  • رانندگی با سرعت بالا و ترمز ناگهانی: افزایش دمای لاستیک، باد کردن لاستیک و افزایش سایش.
  • هوای لاستیک تنظیم نشده است: سطح لاستیک به طور ناهموار فرسوده می شود.
  • اضافه بار: اضافه بار فشار تایر را افزایش می دهد.
  • تنظیمات اشتباه خودرو: استفاده از انواع مختلف لاستیک به طور همزمان. استفاده از سایزهای مختلف رینگ و لاستیک و باد کردن بیش از حد لاستیک کفی خودروبر.
  • جاده های نامناسب: جاده ها تاثیر زیادی بر عمر لاستیک دارند. ممکن است فکر کنید که این عامل از کنترل شما خارج است. اما اگر آهسته تر رانندگی کنید و مراقب باشید، می توانید تأثیر آن را کاهش دهید.
  • آب و هوا و شرایط جوی عمر لاستیک را کاهش دهد. دمای بالا، باران، برف و یخبندان جاده ها، نور شدید خورشید و سطوح چرب سطح.

لاستیک ماشین چند کیلومتر می تواند دوام آورد ؟

عمر لاستیک  خودروبر از راننده ای به راننده دیگر بر اساس کیلومتر متفاوت است. عمر لاستیک به نوع خودرو، سبک رانندگی و کیفیت جاده بستگی دارد. به طور متوسط ​​طول عمر هر لاستیک حدود 40000 کیلومتر است. اگر به طور متوسط ​​15000 کیلومتر در سال رانندگی کنید، لاستیک های شما 2 یا 3 سال عمر میکنند. اگر تایر پسند هستید و نکات بالا را رعایت میکنید. میتوانید تعویض لاستیک خودرو خود را تا 80000 کیلومتر به تعویق بیندازید. هرچه رانندگی ملایم تر باشد (از شتاب گیری و ترمز ناگهانی خودداری کنید)، لاستیک ها عمر بیشتری خواهند داشت. کفی خودروبر.

باتوجه به سن لاستیک، نوع خودرو و نحوه استفاده از آن، در نهایت یک روز عمر لاستیک به پایان می رسد. هر راننده ای باید بداند چه زمانی لاستیک را تعویض کند.تشخیص زمان عوض کردن لاستیک خودرو برای شما دشوار است؟. حتما با یک مکانیک حرفه ای مشورت کنید. البته فهمیدن پایان عمر لاستیک کار سختی نیست. با مشاهده دقیق و کمی تجربه می توان تشخیص داد که چه موقع زمان عوض کردن لاستیک فرارسیده است. برای تعویض لاستیک خودرو، اگر گیج و لوازم یدکی لازم را ندارید. بهتر است از یک مکانیک یا متخصص khoodrobar  کمک بخواهید. خودروبر

نتیجه گیری در مورد اصول و زمان تعویض لاستیک خودرو

با تعویض لاستیک خودرو، عملکرد خودرو، اعتماد به نفس و راحتی شما و احساس خوب رانندگی افزایش می یابد.تعیین زمان عوض کردن لاستیک خودرو دشوار نیست. ضخامت تایر نباید کمتر از 1.6 میلی متر باشد .و نباید آسیب جدی به سطح لاستیک وارد شود.با سبک رانندگی مناسب، می توانید عمر هر لاستیک را افزایش دهید.اگر می خواهید عمر لاستیک های خود را به حداکثر برسانید. باید مرتباً تراز و باد لاستیک های خود را بررسی کنید و آنها را به طور مرتب بچرخانید. با khoodrobar تماس بگیرید.

کفی خودروبر

3- خودرو بر

سوال های متداول در مورد اصول و زمان تعویض لاستیک خودرو

 

پر اهمیت ترین عامل برای مشخص شدن زمان تعویض لاستیک چیست.؟ ضخامت لاستیک مهمترین معیار برای مشخص شدن زمان تعویض لاستیک می باشد.

چه عواملی که روی فرسودگی لاستیک خودرو موثر هستند.؟ عوامل مختلفی روی استهلاک لاستیک خودرو موثر هستند که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم.

لاسیتک خودرو چند کیلومتر می تواند دوام بیاورد؟ با توجه به شرایط ، متفاوت است.

 

همینطور بخوانید : پیامدهای خواب آلودگی راننده – نحوه کنترل و پیشگیری

کفی خودروبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *