کفی خودروبر دست دوم و 3% نکته حائز اهمیت در هنگام بکسل اتومبیل!

حمل با کفی خودروبر - کفی خودروبر دست دوم

حمل با کفی خودروبر - کفی خودروبر دست دوم - خودروبر


کفی خودروبر دست دوم را در شرایطی که توان خرید کفی خودرو بر نو ندارید به شما کمک می کند. به عنوان یک قاعده کلی، یدک‌کش‌ها تنها در صورتی باید یدک‌کش شوند که تعمیرات در محل امکان‌پذیر نباشد. این می تواند اتفاق بیفتد، برای مثال، اگر قطعات الکترونیکی در اثر نشت مایع خنک کننده آسیب ببینند. موتور دیگر روشن نمی شود یا خودرو به دلیل گیربکس معیوب نمی تواند به حرکت خود ادامه دهد. در واقع، اگر مثلاً سوخت کافی نباشد، یدک کشی مجاز نیست.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید خودرویی را توسط کفی خودروبر بکسل کنید که دیگر آماده رانندگی نیست. نکته: تریلر؟ در مورد هزینه ها و پرداخت ها مهم است که این را در نظر داشته باشید. همچنین مهم است که اگر وسیله نقلیه ای با ترافیک روان تداخل دارد یا در بزرگراه پارک شده است. به درستی به منطقه خطر نزدیک شوید تا مطمئن شوید که هیچ کس در خطر نیست.

لیست مطالب ارائه شده در این مقاله به شرح زیر می باشد:

نحوه شروع کار برای حمل توسط کفی

چگونگی بکسل کردن به یدک کش و حمل آسان تر اتومبیل

نحوه حمل اتومبیل توسط کفی دست دوم در شرایط خاموشی موتور

هنگام یدک کشی از چراغ های هشدار دهنده استفاده کنید

هنگام حمل با کفی دست دوم چه نکاتی را در نظر بگیرید؟

نکات حائز اهمیت درباره حمل توسط یدک کش و حمل ایمن

نکات مهم در مورد شرایط بکسل کردن اتومبیل و علایم رانندگی

نتیجه گیری درباره اهمیت حمل اتومبیل توسط کفی

گالری تصاویر

حمل اتومبیل 1حمل تریلر توسط تریلی

حمل اتومبیل 2حمل خودرو توسط کفی

حمل اتومبیل 3حمل خودروی صفر

نحوه شروع کار برای حمل توسط کفی خودروبر دست دوم

باید در مرحله اول احتراق را متوقف کنید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است قفل فرمان در جای خود قرار بگیرد. اگر وسیله نقلیه ای را با دکمه استارت بکسل می کنید. باید آن را مدت بیشتری نگه دارید و در این فرآیند پدال ترمز را فشار ندهید. علاوه بر این، دنده ها را باید برداشته و ترمز دستی را آزاد کرد. اگر وسیله نقلیه ای با گیربکس اتوماتیک رانندگی می کنید. باید (به شرط کار الکترونیکی خودرو) شیب را به “N” تغییر دهید و خیلی سریع رانندگی نکنید. بسیاری از خودروها دارای انواع دستی هستند.

عنوان کفی خودروبر دست دوم
نویسنده آرزو هوایی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1576 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

 

در برخی مواقع کفی خودروبر دست دوم می توانند در صورت عدم کارکرد برق، گیربکس را در حالت خنثی قرار دهند. معمولاً می توانید اطلاعات مرتبط بیشتری را در کتابچه راهنمای خودرو یا در یک موتور جستجوی رایج بیابید. همچنین مهم است که مطمئن شوید سیم بکسل یا میله بکسلی که انتخاب می کنید (بیشتر در مورد میله بکسل) با وزن وسیله نقلیه ای که باید بکسل کنید مطابقت داشته باشد. همچنین، باید مطمئن شوید که وسیله نقلیه یدک‌کش کوچک‌تر و سبک‌تر از وسیله نقلیه‌ای است که می‌کشید. در ادامه حمل اتومبیل 1 را مشاهده نمایید.

چگونگی بکسل کردن به یدک کش و حمل آسان تر اتومبیل

کشیدن ماشین با کفی خودروبر دست دوم آسان تر است. زیرا این میله فاصله ثابتی بین دو خودرو ایجاد می کند و از برخورد تصادفی جلوگیری می کند. اکنون ممکن است فکر کنید که این اتفاق اغلب نمی افتد. اما نسبتاً مکرر اتفاق می افتد، و نسبتاً سریع اتفاق می افتد. اثر ترمز خودروی معیوب به میزان قابل توجهی کمتر است، زیرا وقتی موتور خاموش است، دیگر تقویت ترمز درگیر نیست. دستگاه همچنین فاصله به چند متر محدود می شود که معمولا با زمان پاسخگویی تمام می شود. اما حتی با یک یدک کش، به عنوان راننده خودروی یدک‌کش شده، اگر وسیله نقلیه جلویی این کار را انجام می‌دهد، باید ترمز داشته باشید.

نحوه حمل اتومبیل توسط کفی خودروبر دست دوم در شرایط خاموشی موتور

علاوه بر کاهش نیروی ترمز، به دلیل خرابی فرمان برقی، هدایت خودرو نیز دشوارتر می شود. نقطه ضعف یدک کش این است که بسیار سنگین تر از سیم بکسل است. همچنین معمولاً گران تر و نگهداری آن دشوار است. چه با میله بکسل یا طناب بکسل بکسل می کنید. همیشه باید قلاب بکسل را به هر دو وسیله نقلیه وصل کنید. معمولاً آنها را کاملاً خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این به این دلیل است که مدل‌های اخیر دارای حلقه‌های یدک‌کش هستند. روی آن‌ها جوش داده نمی‌شوند. بلکه به آن‌ها پیچ می‌شوند، حمل با خودروبر به همین دلیل دقت می‌شود که به درستی وصل شوند.

حمل تریلی توسط تریلر خودروبر - کفی خودروبر دست دوم

حمل تریلی توسط تریلر خودروبر – کفی خودروبر دست دوم – خودروبر

حمل اتومبیل 1حمل تریلر توسط تریلی

در نهایت، وزن اضافی وسیله نقلیه می تواند به طور قابل توجهی نقطه ترمز تراکتور را بدتر کند. توصیه می شود دفترچه راهنمای وسیله نقلیه یدک کش را در اینجا بررسی کنید. عدم استفاده از فرمان برقی هنگامی که موتور روشن نیست به طول و بستن صحیح دقت کنید. اگر می خواهید با سیم بکسل بکسل کنید، حتما طناب را به هر دو قلاب بکسل وصل کنید. در نهایت طناب را بین وسیله نقلیه کفی خودروبر دست دوم آویزان کنید. مهم است که فقط از طناب هایی استفاده کنید که برای بکسل وسیله نقلیه مناسب بوده. طول آنها از 5 متر بیشتر نباشد. درادامه حمل اتومبیل 2 را مشاهده نمایید.

هنگام یدک کشی از چراغ های هشدار دهنده استفاده کنید

اگر یک وسیله نقلیه دیگری را بکسل می‌کند، هر دو خودرو باید چراغ‌های هشدار خطر خود را روشن کرده باشند. همچنین چراغ‌ها باید هنگام تاریک شدن هوا روشن باشند. وقتی چراغ های خطر روشن هستند، دیگر امکان چشمک زدن در هنگام چرخش کفی خودروبر وجود ندارد. بنابراین، تغییر جهت باید با اشاره مشخص شود. هنگام گردش به راست، توصیه می شود دست خود را از پنجره سمت چپ بیرون بیاورید. به سقف سمت راست (در صورت امکان) اشاره کنید. اگر این امکان پذیر نیست، باید راه دیگری را امتحان کنید تا سایر کاربران جاده متوجه شوند. اگر آسیب دیدگی خودرو به حدی است که چراغ های خطر دیگر کار نمی کنند. باید خودرو را به طور حرفه ای بارگیری کنید تا اینکه خودتان آن را بکسل کنید.

هنگام حمل با کفی خودروبر دست دوم چه نکاتی را در نظر بگیرید؟

بیشتر اوقات، خودروهای برقی را نمی‌توان یدک‌کش کرد، بلکه باید بارگیری شوند. این به این دلیل است که موتور می تواند ولتاژهایی را القا کند که می‌تواند به کل الکترونیک آسیب برساند. چه چیز دیگری را باید در نظر بگیرید؟! هنگام یدک کشی وسیله نقلیه خود، نباید سریعتر از 50 کیلومتر در ساعت رانندگی کنید. اگرچه این اجباری نیست، اما به دلایل امنیتی هنوز توصیه می شود. همچنین، اگر خرابی در آنجا اتفاق بیفتد، فقط می توانید ماشین را در بزرگراه بکشید.

کفی حمل کننده اتومبیل - کفی خودروبر دست دوم

کفی حمل کننده اتومبیل – کفی خودروبر دست دوم – خودروبر

حمل اتومبیل 2حمل خودرو توسط کفی

هنگام بکسل کردن کفی خودروبر دست دوم، هنگام استارت زدن بیشتر مراقب باشید و دوباره خیلی آهسته ترمز کنید. استارت بیش از حد می تواند باعث آسیب به هر دو خودرو شود. همانطور که ترمز بیش از حد سخت می تواند باعث آسیب شود. توصیه می شود یک وسیله نقلیه برقی یا اتوماتیک را در هر زمان بیش از 20 کیلومتر بدون وقفه بکشید (گیربکس و باتری باید قابلیت خنک شدن داشته باشند) البته هنوز این اتفاق نیفتاده است! در ادامه حمل اتومبیل 3 را مشاهده نمایید.

نکات حائز اهمیت درباره حمل توسط یدک کش و حمل ایمن

وسیله نقلیه باید دارای دستگاه کفی خودروبر دست دوم  یدک کش باشد. تمام اطلاعات را می توان در مقاله ما یافت “دنده بکسل – لازمه هر ماشین!”. خلاصه تمام اطلاعات مربوط به تریلر: مقررات قانونی یدک کشی را می توان در ماده 15a StVO یافت. بکسل با سیم بکسل در بزرگراه تا خروجی بعدی فقط در مدت زمان کوتاهی. با سیم بکسل از بزرگراه به کارگاه بعدی بروید. هنگام بکسل کردن چراغ خطر روی هر دو خودرو فعال کنید. در تئوری، در صورت مناسب بودن وسیله نقلیه، هر کاربر جاده را می توان یدک کش کرد.

نکات مهم در مورد شرایط بکسل کردن اتومبیل و علایم رانندگی

می توان با طناب یا میله بکسل کرد. فقط با یک تریلر کفی خودروبر تا خروجی بعدی یدک بکشید. سرنشین وسیله نقلیه بکسل شده نباید گواهینامه رانندگی داشته باشد (فقط 15 سال یا بیشتر). محدودیت سرعت قانونی برای تریلرها ندارد (نباید از 40 تا 50 کیلومتر در ساعت تجاوز کند). میلگردها ایمن تر از طناب هستند. بکسل با طناب و ترمزهای آسیب دیده فقط با استفاده از سرویس بکسل یا میله بکسل. تنظیمات طناب پیوند از صفحه اصلی شما به باید با یک علامت رنگی مشخص شود (اطلاعات بیشتر در مورد علائم سیگنال/علائم هشدار در خودرو)

حمل اتومبیل - کفی خودروبر دست دوم

حمل اتومبیل – کفی خودروبر دست دوم – خودروبر

حمل اتومبیل 3حمل خودروی صفر

نتیجه گیری درباره اهمیت حمل اتومبیل توسط کفی خودروبر دست دوم

دفترچه راهنمای عملکرد وسیله نقلیه شما نشان می دهد که تجهیزات یدک کش باید کجا و چگونه نصب شوند. وسایل نقلیه خودران و برقی باید توسط سرویس یدک کش حمل شوند. در صورت امکان گیربکس اتوماتیک را به N منتقل کنید. دنده ها را از شیفت تراک خارج کنید. ترمز دستی را رها کنید. برای جلوگیری از اصطکاک زیاد، وسیله نقلیه را تا حد ممکن آهسته بکشید.

سوالات متداول

  • آیا برای بکسل کردن نیاز به تجربه و دانش خاصی هست؟

بله، حتما قبل از بکسل کردن اتومبیل خود دفترچه راهنما را مطالعه کنید. آگاهی از همه نکات آسیب کمتری به خودرو شما میزند.

  • آیا نیاز است هنگام بکسل کردن خودرو علایم راهنمایی رانندگی به همراه داشته باشیم؟

بله، حتما برای بکسل کردن خودرو از علایم راهنمایی رانندگی  استفاده کنید. این کار باعث می شود مخاطرات جاده ای کمتر شود.

  • آیا امکان انتقال خودرویی که به دلایل فنی موتورش روشن نمی شود وجود دارد؟

بله، اگر اتومبیل شما روشن نمی شود میتوانید از خدمات خودرو بری استفاده کنید.

کفی خودروبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *