خودروسوار #12آشنایی با چند نقص فنی حادثه ساز در خودرو

خودرویی حمل شده توسط ایسوزو ، خودروسوار

خودرویی حمل شده توسط ایسوزو ، خودروسوار ، خودروبر ارسلان


خودروسوار برای حمل خودروی شما  آماده ی خدمت رسانی است. می خواهید پا به دنیای رانندگان بگذارید؟. علاوه بر یادگیری رانندگی، باید چند نکته در مورد ایمنی و قطعات خودرو نیز بدانید. بعضی از مشکلات فنی در یک خودرو می تواند به تصادف بسیار ناگواری منجر شود.  باید با چنین خرابی ها و نقص هایی آشنا باشید. تا از حوادثی که جان و پول شما را تهدید می کند در امان بمانید.در صورت بروز حادثه به علت عدم رفع این مشکلات فنی به امداد خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه این مقاله از سایت خودروبر ارسلان به چند مشکل فنی در خودروها می پردازیم.  اگر آنها را نادیده بگیرید یا برای رفع آنها تلاش نکنید، می تواند منجر به تصادفات فاجعه بار شود.

فهرست مطالب

موتور خودروی شما بیش از حد داغ می شود

کلاج خودروسوار شما دچار استهلاک و فرسودگی شده است

کم شدن روغن ، آسیب دیدن خودرو و حمل آن توسط خودرو سوار

آسیب دیدن موتور براثر هیدرولاک شدن و نیاز به حمل خودرو توسط خودرو سوار

بدقلق شدن فرمان خودرو ، بروز حادثه و لزوم  تماس به امدادخودرو

وقتی تسمه تایم خودروی شما دچار پارگی می شود

 دود با رنگ های مختلف می تواند نشان دهنده مشکلات جدی خودروسوار باشد

اگر ترمز خودروی شما سوت می کشد با امدادخودرو تماس بگیرید

وقتی نور چراغ های خودرو دچار نوسان می شود ، خودروسوار

وجود سر و صداهای اضافی یا لرزش در خودرو

نتیجه گیری در مورد خودرو سوار و چند نقص فنی حادثه ساز خودرو 

سوال های متداول در مورد  چند مشکل فنی حادثه ساز در خودرو

 

فهرست تصاویر

تصویر 1 خودرویی که دچار مشکل فنی شده است

تصویر 2 خودرویی که به تعمیر نیاز دارد

تصویر 3 خودرویی که توسط خودروبر حمل شده است

 

موتور خودروی شما بیش از حد داغ می شود

در صورت بروز نقص فنی در اثر این مشکل باید خودروی شما توسط خودروسوار حمل شود. اگر در حال رانندگی هستید، بهتر است تماس خود را با ماشین بیشتر کنید. تا با دنده ترمز کلاچ گازی و فرمان. تعامل بیشتری با خودرو داشته باشید. تا در صورت بروز ایرادات و ایرادات احتمالی، سریعتر به مشکل پی ببرید و برای جلوگیری از آن اقدام کنید. به عنوان مثال، هر چند وقت یک بار موتور را بررسی کنید تا ببینید چگونه کار می کند.

اگر موتور ماشین شما بیش از حد گرم شود، احتمال عواقب منفی زیاد و نیاز به امداد خودرو زیاد است. پیامدهای منفی آن چیست؟. مایعات و مایعات خودرو می توانند بسیار داغ شده و بر روی موتور یا سیستم اگزوز بریزند. روغن ها و خنک کننده ها با دمای بسیار بالا از جمله مایعاتی هستند مشتعل می شوند. در تصویر 1 خودرویی که دچار مشکل فنی شده است را مشاهده می کنید.

عنوان خودرو سوار
نویسنده صادق ترکیان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1814 کلمه
مدت زمان مطالعه 18 دقیقه

 

کلاج خودروسوار شما دچار استهلاک و فرسودگی شده است

آیا در ماشین بویی احساس می کنید؟به آن اهمیت دهید. بویی که ابتدا به نظر می رسد از بیرون ماشین می آید و سعی می کنید آن را نادیده بگیرید. جلوتر و جلوتر، آیا هنوز بوی سوختن لاستیک می دهد؟ بله!. متاسفانه کلاچ شما فرسوده شده است. باید بدانید که عملکرد کلاچ به فرآیند اصطکاک بستگی دارد. باید کلاچ را طوری کار کنید که موتور تحت فشار قرار نگیرد و مزاحمتی برای سرنشینان ایجاد نشود. یعنی کلاچ را زیاد فشار ندهید و حرکات آهسته و غیرعادی انجام ندهید.

زیرا ممکن است خودروی شما به امداد خودرو نیاز پیدا کند. وقتی فشار روی کلاچ خیلی شل است، از طرفی پای خود را زیاد روی گاز می گذارید. کلاچ را می شکنید و آسیب می بینید و روند اصطکاک آن را مختل می کنید. کلاچ مانند کاغذ سنباده است، اگر صاف شود، فرآیند ایجاد اصطکاک به درستی توسعه نمی یابد.  آسیب کلاچ و فرسودگی و بوی سوختگی یکسان است. سعی کنید در هنگام استفاده صحیح از این قطعه خودکار مراقب فرسودگی و بوی ناشی از آن باشید. و برای تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید.

خودرویی که دچار مشکل فنی شده است ، خودروسوار

تصویر 1 خودرویی که دچار مشکل فنی شده است

کم شدن روغن ، آسیب دیدن خودرو و حمل آن توسط خودروسوار

به اصطلاح وقتی روغن در ماشین متوقف می شود، موتور معلق می ماند.  روغن موتور یا فشار ناکافی روغن می تواند باعث تماس قطعات موتور با یکدیگر شود. و عملکرد موتور را مختل و متوقف کند. متأسفانه باید بدانید که هیچ راهی برای تعمیر موتور آسیب دیده و متوقف به این روش وجود ندارد. موتور را با موتور کارکرده یا مشابه تعویض کنید. موتور قبلی را هم باید به زباله دان بفرستید. ساده و دردناک. پس کمبود روغن و فشار روغن را در نظر داشته باشید تا نیاز به امداد خودرو پیدا نکنید.

و توجه کنید؛ یعنی وقتی چراغ روغن روشن است از آن غافل نشوید و پیگیری کنید. فشار روغن تولید شده در سیستم روغن کاری خودرو، روغن را بر مقاومت خط انتقال خودرو غالب می کند. و قطعات را روغن کاری کند. اگر فشار روغن پایین بیاید، روغن کافی در سیستم وجود ندارد و دیر یا زود موتور دچار مشکل می شود. پس به کمبود روغن خودرو توجه کنید.تصویر 2 خودرویی که به تعمیر نیاز دارد را نشان می دهد.

آسیب دیدن موتور براثر هیدرولاک شدن و نیاز به حمل خودرو توسط خودروسوار

ورود آب به سیلندر موتور می تواند مشکلات جبران ناپذیری ایجاد کند. به طور معمول، سیلندرهای موتور حاوی سوخت و قطرات هوا هستند. هوا قابل تراکم است، بنابراین هنگامی که توسط پیستون فشرده می شود، فشار افزایش می یابد. اما آب را نمی توان فشرده و متراکم کرد. اگر پیستون بخواهد آب را در سیلندر فشرده کند قطعات گران قیمت مرتبط با پیستون از بین می رود. در این صورت موتور قفل آب می شود و آسیب جدی وارد می کند.

بدقلق شدن فرمان خودرو ، بروز حادثه و لزوم  تماس به امداد خودرو

در این قسمت می خواهیم توجه شما را به یکی از مهم ترین ایرادات خودرو جلب کنیم. فرمان لرزان. اگر فرمان خودروی شما سفت است، به صورت نامنظم حرکت می کند. یا صداهای عجیبی تولید می کند، حتما باید این موضوع را پیگیری کنید. فرمان به سیستم مکانیکی، سیستم هیدرولیک و سیستم الکتریکی در خودروی جدید متصل است. اگر این قسمت کار نمی کند، منبع مشکل می تواند در هر یک از سیستم های بالا باشد. ممکن است خودروی شما دچار حادثه شود و نیاز شود برای حمل آن به خودروسوار تماس بگیرید.

خودرویی که به تعمیر نیاز دارد ، خودروسوار

تصویر 2 خودرویی که به تعمیر نیاز دارد

وقتی تسمه تایم خودروی شما دچار پارگی می شود

تسمه تایم در داخل موتور یک ماشین موتور احتراق داخلی قرار دارد. و میل لنگ را به میل سوپاپ متصل می کند. اگر تسمه تایم آسیب ببیند، سوپاپ ها و پیستون ها ممکن است دچار مشکل شده و با یکدیگر برخورد کنند. پیامد حادثه ای که باعث از بین رفتن تسمه تایم می شود. از بین رفتن عملکرد صحیح موتور است. اگر تسمه تایم شکسته باشد، معمولا صدای جیر جیر را از کاپوت می شنوید. در صورت پاره شدن تسمه تایم هر چه سریع تر با امداد خودرو و خودروبر ارسلان تماس بگیرید. در واقع صدا از برخورد سوپاپ به پیستون ایجاد می شود. اگر زمان باز و بسته شدن پیستون ها به هم بخورد، موتور کند می شود و آسیب می بیند. پس به تسمه تایم توجه کنید تا از عواقبی مانند کاهش قدرت موتور جلوگیری کنید.

دود با رنگ های مختلف می تواند نشان دهنده مشکلات جدی خودروسوار باشد

خروج دود با رنگ غیر عادی نشان دهنده ی وجود یک مشکل است. در صورت عدم تشخیص مشکل،  ممکن است خودروی شما صدمه ببیند. و نیاز باشد توسط   خودروبر ارسلان به تعمیرگاه منتقل شود. وجود دود سیاه حاکی از گرفتگی فیلتر هوا یا ورودی و خروجی هوا است. اختلاط نادرست سوخت و هوا در محفظه احتراق  می تواند باعث تشکیل دود سیاه و خروج از اگزوز شود. انتشار دود سفید می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد. وجود این دود به این معنی است که مایع خنک کننده وارد محفظه احتراق شده و می سوزد. دود آبی نشان دهنده چیست؟ این بدان معنی است که روغن موتور در سیلندر می سوزد.تصویر 3 خودرویی که توسط خودروبر حمل شده است را نشان می دهد.

اگر ترمز خودروی شما سوت می کشد با امداد خودرو تماس بگیرید

اگر لنت های ترمز در موقعیت نامناسبی قرار داشته باشند یا لنت های ترمز فرسوده شده باشند. یا در هنگام ترمزگیری دچار مشکلات و آسیب های دیگری شوند صدای ترمز را می شنوید. که در واقع هشداری برای مقابله با وضعیت خودروی شماست. ترمز خودرو بسیار خیلی مهم است. اگر این قطعه معیوب باشد، ایمنی شما و سایر مسافران به طور جدی تحت تاثیر قرار می گیرد.

وقتی نور چراغ های خودرو دچار نوسان می شود ، خودروسوار

نقص در چراغ های خودرو در شب باعث بروز حادثه  می شود. در صورت بروز تصادف حتما با  khoodrobar برای حمل خودروی خود تماس بگیرید. اگر نور چراغ اصلی در شب و هنگام حرکت خودرو نوسان دارد منتظر مشکلات اساسی در سیستم الکتریکی خودرو باشید. نوسانات نور در طول شتاب نیز نشانه خوبی نیست. جعبه فیوز را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکل از آنجاست. اگر در مورد برق خودرو نمی دانید یا نمی دانید، بهتر است به یک تعمیرگاه حرفه ای مراجعه کنید اگر اقدامات لازم برای نوسان نور انجام نشود، حتی ممکن است منجر به آتش سوزی در خودرو شود.

وجود سر و صداهای اضافی یا لرزش در خودرو

امداد خودروی  khoodrobar در صورت بروز مشکل فنی در خودرو در خدمت شما است. لرزش خودرو می تواند نشانه خرابی کمک فنرها باشد. لرزش ماشین و صدایی که هنگام غلتیدن از روی دست اندازها می شنوید به طور غیرمستقیم به شما می گوید. که به تعمیرگاه بروید. سر و صدا و لرزش در یک خودرو می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. ممکن است مشکل از سیستم فرمان باشد. با این حال، سر و صدا و ارتعاش چیزی نیست که بتوانید به سادگی نادیده بگیرید و به خدا بسپارید.

نتیجه گیری در مورد خودرو سوار و چند نقص فنی حادثه ساز خودرو

با مطالعه ی دقیق این مقاله از khoodrobar  با چند مورد از مشکلات فنی خودرو آشنا می شوید. اگر در حین رانندگی با این مشکلات مواجه شدید، سهل انگاری نکنید و سریعا به فکر حل این مشکلات فنی در خودروی خود باشید.در غیر این صورت خودتان را برای یک حادثه ی ناگوار آماده کنید.

خودرویی که توسط خودروبر حمل شده است ، خودرو سوار

تصویر 3 خودرویی که توسط خودروبر حمل شده است

سوال های متداول در مورد  چند مشکل فنی حادثه ساز در خودرو

  1. کم شدن روغن موتور چه عواقبی دارد ؟

کم شدن روغن در موتور خودروسوار باعث می شود قطعات آن با هم تماس پیدا کنند.

  1. نوسان در نور خودرو نشانه ی چیست ؟

نوسان در نور خودرو حاکی از یک مشکل در برق خودروی شماست و می تواند بسیار خطرناک باشد.

  1. پاره شدن تسمه تایم چه خطری برای خودرو دارد ؟

پاره شدن تسمه تایم باعث تماس سوپاپ ها و پیستون ها و آسیب جدی در خودروی شما می شود.

 

همینطور بخوانید : امداد به خودرو شما  #15همه چیز در مورد پمپ بنزین و دلایل خراب شدن آن

خودروسوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *