حمل خودرو و انتخاب یکی از 3 روش موجود# برای جابجایی!

حمل و نقل اتومبیل - حمل خودرو

حمل و نقل اتومبیل - حمل خودرو - خودروبر


حمل خودرو با توجه به افزایش تولید وسایل نقلیه، یکی از پرمصرف ترین نیازهای صنعت حمل و نقل است. این صنعت بسیار گسترش یافته و بسیار حائز اهمیت است. بنابراین ما همواره آماده ارائه خدمات حمل و نقل با استفاده از جدیدترین ماشین آلات و ناوگان حمل و‌نقل هستیم. برای استعلام قیمت و ثبت سفارش می توانید درهر ساعت از شبانه روز که بخواهید با ما تماس بگیرید.

فهرست مطالبی که در این مقاله به آنها پرداخته شده است

مهم ترین نکات در خصوص روش‌های حمل اتومبیل

تفاوت میان حمل اتومبیل در روش های مختلف حمل و نقل

اهمیت نوع خودروی دارای خرابی برای جابجایی و حمل ونقل

انواع روش های مناسب حمل و نقل خودرو متناسب با نوع خودرو

تفاوت ماشین های حمل ونقل و کاربرد هریک در حمل ماشین

نکات مهم حائز توجه در زمان حمل و نقل خودرو

در چه مواقعی میتوانیم از خدمات حمل و نقل خودرو استفاده کنیم؟

عوامل موثر تعیین کننده بر تعرفه حمل و نقل خودرو

تفاوت بین جابجایی خودرو با تریلر کفی بر و یدک کش

نتیجه گیری در مورد حمل ماشین

فهرست تصاویر

حمل اتومبیل 1ماشین تصادف کرده

حمل اتومبیل 2 ماشین بدون پلاک

حمل اتومبیل 3 ماشین صفر کیلومتر

مهم ترین نکات در خصوص روش‌های حمل خودرو و ایمنی خودرو

حمل و نقل ماشین یک کار تخصصی محسوب میشود. داشتن هدف و دلیل برای جابجایی خودرو مهم است. برای حمل و نقل یک خودروی دیگر نمی توانیم به خودروی خودمان فشار بیاوریم. نمیتوان ماشین دیگری را بکسل کرده و جابجا کنید و به محل مورد نظر برسانید. در این صورت نه ماشین شما و نه ماشین دیگری مثل قبل نخواهد بود چون هر‌ماشینی نباید یدک کش شود. بنابراین، برای کاهش هزینه ها و ایمن نگه داشتن خودروها باید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت.

عنوان حمل خودرو
نویسنده آرزو هوایی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1591 کلمه
زمان مطالعه 15 دقیقه

 

تفاوت میان حمل خودرو در روش های مختلف حمل و نقل

بسته به نوع خودرو، بهترین راه برای حمل و نقل خودرو، تعیین نوع تریلر یا کامیون است. خودروبرهای ماشین های سبک مانند مزدا، وانت و نیسان هستند. همچنین میتوان برای جا به جایی وسایل نقلیه نیمه سنگین از کامیون ها و خاور استفاده کرد. برای حمل و نقل ماشین های سنگین تر مجدداً یک وسیله نقلیه قوی‌تر نیاز است ویا حداقل یک وسیله نقلیه هم وزن با همان وسیله نقلیه، باید استفاده شود. به عنوان مثال جهت حمل تریلر و ده تن نباید به طرق بالا حمل و نقل شوند. آنها باید توسط  نیسان چرخگیر از دو لاستیک جلو یا دو لاستیک عقب حمل شوند. به این ترتیب لاستیک ها در چرخ دستی قفل می شوند. تا حمل و نقل آن بدون آسیب رساندن به جلوبندی خودروصورت گیرد. در ادامه حمل اتومبیل 1 را مشاهده میکنید.

اهمیت نوع خودروی دارای خرابی برای جابجایی و حمل ونقل

هر نوع خودرویی دارای شرایط حمل متفاوتی است. مثلا برای حمل خودرو که دو دیفرانسیل دارد. برای این خودرو از یدک کش استفاده نکنید زیرا در این خودروها هر‌چهار لاستیک با هم حرکت می کنند. وقتی ماشین را راه اندازی کنیم، اگر دو چرخ را بالا بکشیم، دو لاستیک دیگر همچنان می چرخند. گیربکس های خودرو سعی می کنند هر دو لاستیک را به زمین قفل کنند. بنابراین باعث می شوند لاستیک ها در داخل جعبه دنده گیر کنند. به اصطلاح باعث خرد شدن داخل گیربکس میشود.

 

خودروی تصادفی-حمل خودرو

حمل اتومبیل 1ماشین تصادف کرده

بنابراین بسیار مهم و مرتبط است هنگام تماس و درخواست سرویس در خودرو، حتما نوع خودرو را مشخص کنید. تیم متخصص و افراد با تجربه خودروبر با توجه به گفته های شما خود را تجهیز میکنند. پس از تجهیز خود، آنها جهت حمل ماشین به محل حادثه می آیند. بنابراین هنگام اعلام خرابی خودرو یا نیاز عمومی به خودروی حمل و نقل حتما نوع خودرو و مشکل خودرو را به طور کامل ذکر کنید. با توجه به اینکه تمامی خدمات نگهداری راه ها تحت پوشش قرار نمی گیرند. تمام خدمات امداد خودرو مقدار کمی از خدمات تعمیرات سیار را ارائه می دهند. اگر خرابی ماشین عمیق باشد و قابلیت خواباندن خودرو باشد باید آن را حمل کنند. بهبنابراین اعلام نوع خودرو درهنگام تماس بسیار مهم و حائز اهیمت است.

انواع روش های مناسب حمل و نقل خودرو متناسب با نوع خودرو

به صورت کلی روش های حمل و نقل به دسته های زیر تقسیم میشوند:

  1. حمل و نقل خودرو با تریلی خودروبر
  2. حمل و نقل خودرو به صورت تکی با کفی خودروبر

حمل خودرو با کفی وینچ بنا به بعد مسافت به دسته های زیر تقسیم بندی میشود:

  1. حمل و نقل خودرو در شهر تهران و شهرستان های مجاور
  2. حمل و نقل خودرو در سراسر کشور

تفاوت ماشین های حمل ونقل و کاربرد هریک در حمل خودرو

  1. حمل خودرو توسط یدک کش:

این روش برای حمل و نقل درون شهری مناسب تر است وبه ندرت در خارج از شهر استفاده می‌شود.

  1. حمل توسط کفی خودروبر:

روش حملی مناسب برای داخل شهر و خارج از شهر می‌باشد که دراین روش سلامت کامل وسیله نقلیه تضمین می‌شود.

  1. حمل خودرو توسط تریلی خودروبر:

در این روش، وسیله نقلیه برای سوار شدن به کامیون حمل باید قادر به حرکت باشند.

نکات مهم حائز توجه در زمان حمل و نقل خودرو

توجه به یک سری ریز نکات در زمان حمل بسیار ضروری است. مثلا مهم است که خودروبر دارای کفی وینچ و قفل نگهدارنده باشد. قفل شدن خودرو نیز، جهت جلوگیری از آسیب و صدمه به خودرو دارای اهمیت شایانی است. نکته مهم بعدی این است که خودروبرباید دارای معاینه فنی، بیمه و بارنامه باشد. همچنین داشتن بیمه و بارنامه دولتی جهت جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی از اهمیت ویژه برخوردار است. نکته آخر داشتن کارت سلامت راننده و کارت هوشمند میباشد که باید به آن توجه کنید. در ادامه حمل اتومبیل 2 را مشاهده مینمایید.

در چه مواقعی میتوانیم از خدمات حمل و نقل خودرو استفاده کنیم؟

مثلا اگر بخواهید ماشین صفرخود را از فروشنده تا درب  منزل حمل کنید. قصد جابجایی ماشین کلاسیک و لوکس و وارداتی خود را از مبدا مدنظر دارید و سالم رسیدن خودرو اهمیت زیادی دارد. در صورتی که نیاز باشد که ماشین تصادفی را از محل تصادف به تعمیرگاه یا پارکینگ منتقل کنید. اگر بخواهید خودروی خود را از مبدا خاصی به مقصد خاصی منتقل کنید. به هر دلیلی خودرو شرایط تردد و جابجایی را نداشته باشد. برای جابجایی خودروی بدون پلاک نیز میتوانید از خدمات حمل خودرو استفاده کنید.

حمل اتومبیل بدون پلاک - حمل خودرو

حمل اتومبیل 2 ماشین بدون پلاک

عوامل موثر  تعیین کننده بر تعرفه حمل خودرو چیست؟

معمولا شرکت های خودروسازی قیمت های مشخصی دارند. قیمت تعیین شده صرفاً هزینه اولیه می باشد و هزینه اصلی با توجه به تعداد کیلومتر تعیین خواهد شد. معمولا مسیر در محدوده شهری به دلیل مسافت کم باعث کاهش هزینه ارسال خودرو میشود. اگر مسیر بین شهری و طولانی تر شود  باعث افزایش قیمت حمل خودرو نیز خواهد شد. نکته دیگری که کرایه را تعیین می کند زمان تحویل خودرو است. در برخی ایام شلوغی جاده یا ترافیک شهری بر هزینه خودروبر با کامیونت تاثیر میگذارد. اگر می خواهید برای حمل اتومبیل خود هزینه مناسبی بپردازید، باید زمانی که شلوغی کمتری دارد اقدام کنید. همچنین شرایط جوی مثل آب و هوای برفی یا بارانی موجب افزایش هزینه میگردد.

همچنین برای حمل برون شهری جاده هایی وجود دارد که عبور از آن ها کار راحتی نیست. جاده های پر پیچ و خم که مسیر را طولانی می کند، درهزینه حمل خودرو با کامیونت مؤثر است. به همین دلیل هزینه خودروبر با کامیونت در مناطق کوهستانی و مسیرهای دارای اتوبان تغییر می‌کند. همینطور هزینه های خودرو بر تریلی از خودروبر تکی کمتر است. شایان ذکر است که قیمت حمل و نقل بین المللی خودرو ممکن است با حمل و نقل خودروی داخلی متفاوت باشد. درادامه حمل اتومبیل 3 را مشاهده میکنید.

تفاوت بین جابجایی خودرو با تریلر کفی بر و یدک کش

مهم ترین تفاوت بین حمل خودرو توسط  تریلر وخودروبر در مدت زمان آن است. خودروبر بلافاصله پس از انجام امور بیمه و بارنامه و بارگیری به مقصد منتقل شده و زودتر می‌رسد اما در تریلی شرایط متفاوت است. تریلر باید صبر کند تا تعداد خودروی کافی بارگیری شود.

اتومبیل صفر کیلومتر - حمل خودرو

حمل اتومبیل 3 ماشین صفر کیلومتر

در هنگام بارگیری و تخلیه خودرو، خودروبر مجاز به تردد در سطح شهر است. بارگیری و تخلیه در محل تعیین شده توسط مشتری انجام میشود ولی تریلی مجاز به تردد در شهر نیست. تخلیه و بارگیری تریلی معمولاً در ورودی شهرها در پارکینگ انجام خواهد شد. هزینه حمل خودربر با توجه به حمل تنها یک خودرو معمولا بیشتر از هزینه تریلی است.

نتیجه گیری در مورد بایدها و نبایدها در زمان حمل اتومبیل

ما در شرایطی که در آن امکان جابجایی خودرو به صورت معمول را نداریم باید از خدمات خودروبر استفاده کنیم. در این مقاله  به نکات مهم خصوص تعیین هزینه های ثابت و متغیر و عوامل موثر به آن پرداخته شد. خصوصیات یک ماشین مناسب جهت جابجایی خودرو عنوان شد. تفاوت میان یدک کش و تریلی بررسی گردید. تمامی نکات این مقاله به شما کمک میکند که بهترین شرکت را برای حمل اتومبیل خود انتخاب کنید.

سوالات متداول

  1. آیا در شرایطی خرابی خودرو مجاز به بوکسل به خودروی شخص دیگر هستیم؟

خیر، نوع خودرو و مشکل موجود در شرایط حمل موثراست. بوکسل کردن باعث آسیب به هر دو خودرو میگردد.

  1. آیا میتوان جهت کاهش هزینه ها به شرکتی که خدمت بیمه نامه انجام نمیدهد اطمینان کرد؟

خیر، بیمه نامه جز مهم ترین ارکان شرایط خودروبری جهت پیشگیری از خطرات احتمالی می‌باشد.

  1. عمده ترین تعیین کننده هزینه حمل و نقل خودرو چیست ؟

مسافت طی شده و شرایط جوی میتواند جز تعیین کننده های اصلی هزینه حمل باشد.

حمل خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *