امداد خودرو #15همه چیز در مورد پمپ بنزین و دلایل خراب شدن آن

خودرویی که دچار نقص فنی شده است توسط امداد خودرو حمل می شود

خودرویی که دچار نقص فنی شده است توسط امداد خودرو حمل می شود خودروبر ارسلان


امداد خودرو برای وجود مشکل خراب شدن  پمپ بنزین خودروی شما راه گشا است. خراب شدن   پمپ بنزین یکی از مشکلات متداول و شایع در همه ی خودروها است. به دلیل ارتباط مستقیم با سوخت خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. شناسایی علائم خراب شدن پمپ باد خودرو می تواند روند تشخیص پمپ باد معیوب را تسریع کند. و از بروز مشکلات ناشی از مشکل در سایر قطعات خودرو جلوگیری کند. اگر خودرو به علت خراب شدن  پمپ بنزین روشن نشد ، خودروسوار برای حمل خودرو در خدمت شماست.

Table of Contents

فهرست مطالب

تاثیری که خراب شدن  پمپ بنزین بر عملکرد خودرو شما خواهد  داشت

علائم خراب شدن  پمپ بنزین خودرو و نیاز به حمل خودرو با خودروسو ار

وقتی از پمپ بنزین صدایی شبیه به سوت یا ویز شنیدید

وجود مشکل در استارت زدن و سخت روشن شدن خودرو

جهش موتور نشانه ای از وجود  مشکل در پمپ بنزین است

کاهش قدرت و شتاب خودرو و افزایش مصرف سوخت

استارت نخوردن خودرو و نیاز به حمل توسط خودرو سوار

تماس با امدادخودرو زیرا خودرو با افزایش گاز شتاب زیادی نمی گیرد

هنگامی که خودرو به صورت ناگهانی شتاب می گیرد

علایم حاکی از خراب شدن  در پمپ بنزین پراید و نیاز به امدادخودرو

علایمی که نشان از خراب شدن  پمپ بنرین پراید کاربراتوری دارد

لزوم امداد خودرو و علایم حاکی از نیم سوز شدن پمپ بنزین پراید

چه مواردی می تواند باعث بروز خراب شدن   پمپ بنزین می شود؟

نتیجه گیری در مورد پمپ بنزین و عوامل موثر در خراب شدن آن

سوال های متداول در مورد نیاز به امداد خودرو بخاطر خرابی پمپ بنزین

فهرست تصاویر

تصویر 1 خودرویی که به علت روشن نشدن و خراب شدن  پمپ بنزین به تعمیرگاه حمل می شود

تصویر 2 امدادخودرو خودرویی که نیاز به امداد دارد را به سمت تعمیر گاه می برد

تصویر 3 خودرویی که به علت خراب شدن  پمپ بنزین و روشن نشدن به تعمیرگاه حمل می شود

 

تاثیری که خراب شدن  پمپ بنزین بر عملکرد خودرو شما خواهد  داشت

پمپ بنزین وظیفه ی رساندن بنزین مورد نیاز موتور از باک بنزین را بر عهده دارد. خراب شدن پمپ بنزین تا حد امکان در حرکت خودرو اختلال ایجاد می کند. ممکن است به همین دلیل به امداد خودرو خودروبر ارسلان نیاز پیدا کنید. خراب شدن  پمپ بنزین به خراب شدن  موتور خودرو و در نهایت سایر قسمت های خودرو می انجامد. درک علائم خراب شدن  پمپ بنزین خودرو و تشخیص به موقع مشکل، تأثیر زیادی بر سلامت خودرو خواهد داشت.

عنوان امدادخودرو
نویسنده صادق ترکیان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1729 کلمه
مدت زمان مطالعه 17 دقیقه

علائم خراب شدن  پمپ بنزین خودرو و نیاز به حمل خودرو با خودروسوار

در قسمت قبل در مورد اثرات خراب شدن  پمپ بنزین صحبت کردیم. شناخت کافی از علائم خراب شدن  پمپ بنزین خودرو در تشخیص به موقع وجود نقص در آن اهمیت دارد. در قسمت های بعد به علایمی که حاکی از خراب شدن  پمپ بنزین است را بررسی می نماییم. تصویر 1 خودرویی که به علت روشن نشدن و خراب شدن  پمپ بنزین به تعمیرگاه حمل می شود، نشان می دهد.

وقتی از پمپ بنزین صدایی شبیه به سوت یا ویز شنیدید

شنیدن صدای ویز ویز از پمپ بنزین یکی دیگر از علایم خراب شدن  پمپ بنزین است. اگر به علت خراب شدن  پمپ بنزین خودروی شما حرکت نکرد، با امداد خودرو خودروبر ارسلان تماس بگیرید. این علامت بیشتر در پمپ بنزین های قدیمی و مستهلک در حین کار مشاهده می شود. فراتر از آن، شنیدن صدای وز وز از باک بنزین خودروی شما یکی از نشانه های سوختن پمپ روغن خودرو است. توجه به این علامتها در فهمیدن نقص در پمپ بنزین و رفع مشکل کمک می کند.

خودرویی که به علت روشن نشدن و خراب شدن پمپ بنزین به تعمیرگاه حمل می شود. امداد خودرو به این خودرو امداد رسانده است.

تصویر 1 خودرویی که به علت روشن نشدن و خراب شدن  پمپ بنزین به تعمیرگاه حمل می شود

وجود مشکل در استارت زدن و سخت روشن شدن خودرو

این به این دلیل است که هر بار که خودرو روشن می شود پمپ بنزین کار می کند. بنابراین استارت زدن شدید خودروسوار و دیر رسیدن خودرو می تواند از علائم خراب شدن  پمپ باد خودرو باشد. در واقع استهلاک پمپ بنزین خودرو یکی از دلایل اصلی این مشکل است. و تامین سوخت مورد نیاز برای روشن شدن خودرو را با مشکل مواجه می کند.

 جهش موتور نشانه ای از وجود  مشکل در پمپ بنزین است

جهش موتور با سرعت بالا یکی از علائم خراب شدن پمپ بنزین در خودرو است. در صورت بروز مشکل در استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن حتما با امداد خودرو تماس بگیرید. در این صورت باید باک بنزین و پمپ خودرو را بررسی کنید، در صورت نیاز آن را تعویض و تعمیر کنید. در تصویر 2 امدادخودرو خودرویی که نیاز به امداد دارد را به سمت تعمیر گاه می برد.

کاهش قدرت و شتاب خودرو و افزایش مصرف سوخت

وظیفه پمپ بنزین رساندن سوخت مورد نیاز برای حرکت موتور است. خراب شدن  پمپ بنزین می تواند بر راندمان موتور خودرو تاثیر منفی بگذارد و باعث کاهش قدرت موتور خودرو شود. بنابراین یکی از علائم دیگر خراب شدن  پمپ بنزین در خودرو مشکلات عملکرد موتور است. به یاد داشته باشید در صورتی که خودروی شما روشن نشد برای حمل خودروی خود با khoodrobar  تماس بگیرید.

استارت نخوردن خودرو و نیاز به حمل توسط خودروسوار

علامت خراب شدن  پمپ بنزین در خودرو این است که روشن می شود اما بدلیل کمبود سوخت روشن نمی شود. اگر پمپ بنزین به طور کامل آسیب دیده باشد. خودرو تا زمانی که نتواند سوخت کافی برای عملکرد صحیح موتور را تامین کند، روشن نمی شود. البته این روشن نشدن و استارت نخوردن ممکن است حاکی وجود مشکل در بخش دیگری از خودرو باشد. به عنوان مثال وجود مشکل در باتری خودرو نیز ممکن است منجر به روشن نشدن خودرو شود.

تماس با امداد خودرو زیرا خودرو با افزایش گاز شتاب زیادی نمی گیرد

یکی از علائم خراب شدن پمپ بنزین خودروهایی مانند پراید این است که خودرو با افزایش گاز شتاب نمی گیرد. وقتی موتور خودرو در معرض فشار بیشتری قرار می گیرد، نیاز به سوخت رسانی بیشتر می شود. در این حالت سوپاپ داخل پمپ بنزین نباید باز شود چون باعث سرازیر شدن سوخت به سیستم موتور می شود. در این شرایط، خودرو می تواند کنترل خود را از دست بدهد. بنابراین مقابله با مشکل خراب شدن  پمپ بنزین و حمل خودرو توسط  خودروسوار در این شرایط بسیار مهم است.

خودرویی که نیاز به امداد داردبه سمت تعمیر گاه حمل می شود . امداد خودرو به کمک آن آمده است

تصویر 2 امدادخودرو خودرویی که نیاز به امداد دارد را به سمت تعمیر گاه می برد

هنگامی که خودرو به صورت ناگهانی شتاب می گیرد

نشانه ای دیگر شتاب ناگهانی خودرو تحت تاثیر خراب شدن سیستم سوخت رسانی خودرو است. در این حالت پمپ هوا به طور ناگهانی مقدار زیادی گاز به داخل موتور می فرستد. سرعت و شتاب خودرو بدون پا گذاشتن روی پدال گاز افزایش می یابد که می تواند خطرناک باشد.

علایم حاکی از خراب شدن  در پمپ بنزین پراید و نیاز به امداد خودرو

وجود مشکل استارت نخوردن در پراید می تواند به علت خراب شدن  در پمپ بنزین باشد. اگر این مشکل برای خودروی شما ایجاد شد، از خالی نبودن باک خودرو و سلامت باتری اطمینان حاصل کنید. در صورت عدم وجود مشکل در باتری ، می توانید به وجود نقص در پمپ بنزین مشکوک شوید. وجود صدایی مثل زوزه از پمپ بنزین هم نشانه ای از خراب شدن  پمپ بنزین است .

علایمی که نشان از خراب شدن  پمپ بنرین پراید کاربراتوری دارد

برای حمل خودرو با خودروسوار تماس بگیرید. علائم ذکر شده برای خراب شدن  پمپ بنزین در خودروهای پراید و غیره نیز در این مدل نیز مشاهده شده است. علاوه بر این ، تست کاربراتور خودرو پراید می تواند شما را از خراب شدن  پمپ بنزین مطلع کند. این تست یک تست ورودی کاربراتور است.

پس از اطمینان از وجود سوخت کافی در باک سوخت، لوله روغن را از کاربراتور جدا کرده و روشن کنید. اما موتور را روشن نکنید. لوله، پمپ بنزین ایمن است. معیوب بودن مدار از باک بنزین تا کاربراتور یکی از دلایل خراب شدن  پمپ بنزین در کاربراتور پراید  است.

لزوم امداد خودرو و علایم حاکی از نیم سوز شدن پمپ بنزین پراید

یکی از علایم مهم نیمه سوخته بودن پمپ بنزین در خودروی پراید زمانی است. که خودرو با وجود تخلیه بنزین به درستی حرکت نمی کند. علاوه بر این، استارت سخت خودروی پراید نیز به دلیل نیمه سوخته بودن پمپ بنزین خودرو است. در اسرع وقت برای رفع خراب شدن  پمپ بنزین خودرو خود اقدام کنید. در تصویر 3 خودرویی که به علت خراب شدن  پمپ بنزین و روشن نشدن به تعمیرگاه حمل می شود ، را می بینید.

چه مواردی می تواند باعث بروز خراب شدن   پمپ بنزین می شود؟

اگر به علت خراب شدن  پمپ بنزین خودروی شما روشن نشد ، خودروی خودر را با خودروسوار حمل کنید. این مقاله از khoodrobar اطلاعات کافی درمورد علل خراب شدن پمپ بنزین خودرو را در اختیار شما قرار می دهد. و اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز این مشکل را بیان می نماید. به عنوان مثال، برخی از رانندگان عادت دارند که یک باک بنزین غیر استاندارد را پر کنند.

یا در بیشتر مواقع با خودرویی با سطح بنزین پایین و باک نسبتا خالی رانندگی کنند. دراین حالت پمپ تحت فشار زیادی قرار می گیرد تا گاز را مکش کند تا آن را به موتور برساند. حتی ممکن است کثیفی انباشته شده در پایین باک به پمپ بنزین مکیده شود. در نهایت پمپ بنزین به خوبی خنک نشده و می سوزد.

نتیجه گیری در مورد نیاز به امداد خودرو بخاطر خراب شدن پمپ بنزین

در مقاله   ای دیگر از khoodrobar  به طور جامع در مورد خراب شدن   پمپ بنزین خودرو صحبت کردیم . عواملی که باعث خراب شدن  پمپ بنزین می شود را بررسی کردیم. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله از خراب شدن   پمپ بنزین خود جلوگیری کنید. اگر خودرو روشن نشد خودروسوار خودروی شما را حمل می کند.

خودرویی که به علت خراب شدن پمپ بنزین و روشن نشدن به تعمیرگاه حمل می شود و از امداد خودرو کمک خواسته است

تصویر 3 خودرویی که به علت خراب شدن  پمپ بنزین و روشن نشدن به تعمیرگاه حمل می شود

سوال های متداول در مورد نیاز به امداد خودرو بخاطر خرابی پمپ بنزین

  1. پمپ بنزین چیست ؟

وسیله ای است که در باک خودرو تعبیه می شود و سوخت را به موتور هدایت می کند.

  1. وظیفه ی پمپ بنزین در خودرو چیست؟

وظیفه ی پمپ بنزین رساندن سوخت به موتور خودرو است.

  1. علت خراب شدن  پمپ بنزین چیست؟

علت های خراب شدن   پمپ بنزین به طور کامل و جامع در این مقاله ذکر شده است.

 

همینطور بخوانید : امدادخودرو #11 آموزش کامل اقدامات ایمنی هنگام آتش سوزی خودرو

امداد خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *