امداد خودرو | انواع تجهیزات خودروبر برای بارگیری خودرو

امداد خودرو | وینچ

امداد خودرو | وینچ | خودروبر


امداد خودرو دارای انواع مختلفی خودروسوار با تجهیزات متفاوتی از یکدیگر هستند. اکثر مردم زمانی که نام خودروبر را می‌شنوند به فکر یک کامیون خودروبر استاندارد می‌افتند. قابل درک است زیرا زمانی که در جاده ها سفر می‌کنید احتمالا کامیون های خودروبر معمولی را دیده‌اید. برای راهنمایی بیشتر شما یک نمونه یدک‌کش 1مشاهده می‌کنید. ما در خودروبر  خدمات و تجهیزات کامل و توانایی حمل بیشتر خودروها، وانت ها و غیره را داریم.

فهرست عناوین

3 نوع کامیون یدک کش در شرکت‌های حمل و نقل

انواع کامیون های یدک کش برای جابجایی انواع خودروها

انواع تجهیزات امداد خودرو برای انتقال خودروها به روی خودروبر

انواع مختلف تجهیزات یدک کش ها برای بارگیری اتومبیل

خودروبر جرثقیل دار و قسمت های آن برای جابجایی خودرو

نمونه هایی از انواع لوازم جانبی خودروسوارها برای بارگیری

سیم بکسل یکی از مهم ترین تجهیزات در امداد خودرو ها هستند

نتیجه گیری درباره ی رعایت ایمنی در حین رانندگی

سوالات متداول مشتریان درباره ی حمل و نقل خودرو

فهرست تصاویر

یدک‌کش 1کفی

یدک‌کش 2تکی

یدک‌کش 3خودروبر

3 نوع کامیون یدک کش در شرکت‌های حمل و نقل

  1. خودروبر معمولی

خودروسوارهای معمولی خدمات بسیار زیادی نسبت به معمولی بودنشان انجام می‌دهند. این خودروبرها برای تصادفات و خرابی خودروها کاربرد دارند. علاوه بر این برای خودروهایی که غیر قابل حرکت هستند و نمی‌توانند جابجا شوند نیز مناسب‌اند.

  1. کامیون های خودروبر سنگین

در مکان‌هایی که ساخت و ساز منزل بیشتر است تعداد کامیون‌های کمپرسی و میکسرهای سیمان بیشتر می‌شود. همه آنها ممکن است در جایی خراب شده و نیاز به یدک کش داشته باشند. در این صورت نیاز به یدک کشی دارند که برای حمل این کامیون‌ها مناسب باشد. در صورت تصادف کامیون‌ها وضعیت سخت تر شده و نیاز به کامیون‌های یدک ‌کش تخصصی برای انتقال کامیون‌ها دارد. خودروبر ما از عهده حمل خودرو شما برمی‎آیند.

  1. تجهیزات خودروبرها

گاهی اوقات یک خودرو آنقدر دارای وضعیت بدی است که نمی‌توان آن را جابجا کرد. برعکس ممکن است مانند یک ماشین کلکسیونی باشد که نمی‌توان آن را یدک کشید.

عنوان امداد خودرو
نویسنده بدری کاظمی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمه 1500کلمه
مدت زمان مطالعه 15دقیقه

انواع کامیون های یدک کش برای جابجایی انواع خودروها

زمانی که در مورد یدک‌کشی صحبت می‌کنیم شما به فکر کامیون‌های خودروبری که در جاده‌های بیرون شهری مشاهده می‌کنید می‌افتید. اما انواع مختلفی از خودروسوار وجود دارد که اهداف مختلفی را نیز انجام می‌دهند. بسته به مدل خودرو و خودروهای سنگین مانند آفرود یا حتی موتورها نوع خودروبر مشخص می‌شود. به طور مثال خودروبرهای کفی یکی از پرطرفدارترین انتخاب شرکت های برای حمل خودرو می‌باشد. این خودروبرها مجهز به باربری تخت است که برای حمل خودرو با ایمنی بالا و مطمئن مناسب است. دلیل اینکه این مدل خودروبرها رایج شده و محبوبیت بالایی دارد این است که آسیب به خودروها را به کمترین حد ممکن رسانده است.

یدک‌کش 1کفی

امداد خودرو | کفی

امداد خودرو | کفی | خودروبر

انواع تجهیزات امداد خودرو برای انتقال خودروها به روی خودروبر

خودروبرها تجهیزات مختلفی برای جابجا کردن خودروها و انتقال آنها به مکان دیگر هستند. برای گذاشتن خودرو به روی کفی خودروبرها بالابرهای مختلفی وجود دارد. می‌توان بالابر تخت را نام برد کهدر ادامه یک نمونه از مدل یدک‌کش 2 را مشاهده می‌کنید. بالابر تخت برای بلند کردن اتومبیل به صورت عمودی و گذاشتن آن بر روی کفی کاربرد دارد. بالابر وسایل نقلیه سنگین برای یدک کشی خودروهای سنگین مانند اتوبوس و کامیون کاربرد دارند. این مدل خودروسوار طراحی شده است تا از گیر کردن و تاثیر نیروی جاذبه بر روی وسایل ‌نقلیه جلوگیری کند. خودروبرها دارای ردیاب نیز هستند که برای مشتریان مناسب است. در مقاله ردیابی خودرو در این باره بخوانید. بلند شدن وسیله نقلیه با استفاده از بالابر چرخ یک نمونه دیگر از تجهیزات حمل خودرو است.

انواع مختلف تجهیزات یدک کش ها برای بارگیری اتومبیل

چرخ بالابر شبیه به قلاب و زنجیر است اما این خودروبرها از یوغ فلزی به‌عنوان جایگزینی برای زنجیر استفاده می‌کنند. یوغ فلزی در عقب خودروبرها به سمت جلو یا عقب حرکت می‌کند و اتومبیل را به راحتی از روی زمین بلند می‌کند. از این خودروبرها برای حمل خودروهای سبک استفاده می‌شود. قلاب و زنجیر خودروبرها برای کشیدن انواع خودروها استفاده می‌شود. این خودروبرها با میزان فشاری که توسط مکانیزم به جلو بندی خودرو وارد می‌کند می‌تواند باعث آسیب به خودرو شود. توصیه می‌شود ازین مدل برای حمل ماشین خراب به اسقاطی استفاده شود. خودروبرهای کفی بدون توجه به موقعیت کارایی بسیاری دارند. این امداد خودرو دارای کفی تخت و صاف هستند که به صورت شیب دار بر روی زمین قرار می‌گیرند. این روش به کارکنان اجازه می‌دهد تا به راحتی خودرو شما را به روی سطح برانند. این مدل برای همه ی وسایل نقلیه حتی قایق ها نیز مناسب هستند.

یدک‌کش 2تکی

امداد خودرو | تکی

امداد خودرو | تکی | خودروبر

خودروبر جرثقیل دار و قسمت های آن برای جابجایی خودرو

Khoodrobar ما دارای هر نوع حاملی که شما نیاز داشته باشید هست. در این قسمت می‌خواهیم در مورد اجزا تشکیل دهنده  جرثقیل خودروسوار بپردازیم. جرثقیل از سه قسمت بدنه، بوم و وینچ تشکیل شده است. بدنه جرثقیل خودروبر از یک بدنه مستقل و جداگانه‌ای تشکیل شده است که جک‌ها، بوم جرثقیل و مکانیزم‌های دیگر به آن متصل شده‌اند. برای ساخت بوم جرثقیل از فولاد، به دلیل وجود کربن که برای استحکام و دوام بیشتر است، استفاده می‌شود. زیرا وظیفه بوم جرثقیل، حمل بار‌های سنگین است. در واقع از بوم جرثقیل برای جابه‌جایی تجهیزات و خودروها استفاده می‌شود.  وینچ از بکسل، قرقره و پمپ هیدرولیکی تشکیل شده که برای بلندکردن و کشیدن وسایل و خودروها به کار می‌رود و ایمن بودن آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه این مطلب شما می‌توانید یک مدل از یدک‌کش 3 را مشاهده کنید.

نمونه هایی از انواع لوازم جانبی خودروسوارها برای بارگیری

وقتی صحبت از بکسل خودرو می‌شود، لوازم جانبی تجهیزات مهمی هستند. لوازم جانبی گیره شامل پایه های توپ، اتصال دهنده ها و قلاب ها و قفل ها است. خودروبر با کفی متحرک بیشتر در درون شهرها مورد استفاده قرار می‌گیرند. جک بالابر این خودروبرها به صورت هیدرولیک و به صورت دستی و برقی نیز وجود دارد.

یدک کش متصل به خودرو همانطور که از نامش پیداس به خودرو وصل شده و قابل جدا سازی نمی‌باشد. این نوع برای امداد خودروها استفاده می‌شود و هدفشان فقط حمل خودرو است. کابل یدک کش یکی از اجزای حیاتی در حمل خودرو است. کابل ها باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا بتواند وزن های زیادی را انتقال دهد. این کابل ها باید در مقابل ساییدگی و پوسیدگی مقاومت بسیاری داشته باشند. این کابل ها باید تا جای ممکن انعطاف پذیر بوده و و جلوی آسیب و ضربات را بگیرد.

سیم بکسل یکی از مهم ترین تجهیزات در امداد خودرو ها هستند

تجهیزات خودروسوار ها به کارکنان کمک می‌کند تا راحت تر بارگیری را انجام دهند. این تجهیزات باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا در حین بکسل مشکلی ایجاد نشود. همچنین سلامت تجهیزات در ایمنی و کاهش حوادث در باربری ها تاثیر بسیاری دارد. در khoodrobar ما از ایمنی کامل حامل های ما اطمینان داشته باشید.

سیم بکسل در حمل خودرو تنها اتصال بین خودرو و حامل از طریق سیم است. بنابراین اگر سیم بوکسل در اثر سرما یا آب دارای پوسیدگی و زنگ زدگی شود احتمال بروز حوادث وجود دارد. یک سیم بوکسل خوب و مناسب باید در برابر سایش مقاومت کافی داشته باشد و به راحتی پاره نشود. همچنین باید توانایی حمل هر خودرو با وزن های بالا را داشته باشد.سیم بکسل باید در برابر ضربات تحمل کافی داشته و انعطاف پذیر باشد تا در حین حرکت از ضربات جلوگیری کند.

یدک‌کش 3خودروبر

امداد خودرو | کفی خودروبر

امداد خودرو | کفی خودروبر | خودروبر

نتیجه گیری درباره ی رعایت ایمنی در حین رانندگی

امداد خودرو و نیاز به آنها را می‌توانید با رعایت چند نکته کوچک به حداقل برسانید. اولین نکته رانندگی با سرعت کم و با ایمنی بالا است. مخصوصا در فصل های زمستانی که برف و باران جاده ها را لغزنده و ممکن است نتایج بدی داشته باشد. بسته به فصل ها وسیله نقلیه خود را آماده کنید.

نکته دوم تعمیر خودرو قبل از سفر است که باعث می‌شود سفری بدون دردسر داشته باشید. در سفرها حتما لوازمی مانند کابل‌های تقویت کننده باتری، تابلوهای اضطراری و چراغ‌غوه را به همراه داشته باشید. علاوه بر کنترل سرعت نکات دیگری به شما کمک می‌کند تا از حوادث در جاده‌ها جلوگیری کنید. هوشیار باشید زیرا در آب و هوای خوب هم ممکن است شرایط جاده تغییر کند. از کروز کنترل خود استفاده نکنید این می تواند منجر به سرعت های بالاتر از حد ایمن شود. سعی کنید ناگهانی یا خیلی سریع توقف یا شتاب نگیرید.

سوالات متداول مشتریان درباره ی حمل و نقل خودرو

  1. اگر آدرس دقیق را نمی دانم می توانم سفارش بدهم؟

بله، شهر و کد پستی تا زمانی که محل تحویل دقیق شما مشخص نشود، کافی است. هنگامی که آدرس دقیق را داشتید، حتماً به ما اطلاع دهید تا مطمئن شویم که وسیله نقلیه شما را به آدرس صحیح تحویل می دهیم.

  1. آیا شما موتور سیکلت حمل می کنید؟

بله شرکت حمل و نقل ما می تواند در حمل و نقل موتورسیکلت شما به سراسر کشور کمک کنند. اگر اطلاعات خاصی در مورد حامل های موتورسیکلت مورد استفاده ما می خواهید، می توانید با وب سایت خودروبر ما در ارتباط باشید.

  1. چگونه هزینه حمل و نقل خودکار را پرداخت کنم؟

ما khoodorbar کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی و انتقال الکترونیکی و را برای واریز یا پیش‌پرداخت کامل محموله شما می‌پذیریم. اگر هنگام تحویل سررسید  داشته باشید، می‌توان آن را مستقیماً به راننده پرداخت کرد. همچنین می‌توان آن را به صورت نقدی، بانکی یا اینترنتی پرداخت کرد.

امداد خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *